Binance US’te acil kesinti: Alım satım durduruldu

Binance US, sistemde meydana gelen bir hatadan dolayı alım satımı durdurdu. Platformdaki çalışmaların 6 saat süreceği belirtiliyor.

Kripto para borsası Binance US, sistemlerde açıklanmayan bir aksaklıktan dolayı tüm alım satımı, emir girişlerini ve para yatırma-çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Borsanın resmi Twitter hesabından TSİ 07.00 sularında yapılan açıklamada, platformun tahminen 6 saat boyunca kapalı kalacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca müşteri fonlarının güvende olduğu, herhangi bir hack durumu bulunmadığı vurgulandı ve şöyle denildi: “Kullanıcıların verdikleri emirleri görmelerini önleyen bir hata fark ettik ve körü körüne işlem yapmalarını istemedik. Problemi gidermek için faaliyetleri askıya almamız gerekiyor. Kullanılabilir hâle geldikçe ek güncellemeler sağlayacağız.”

Öte yandan Binance US CEO’su Catherine Coley ise “Ekibimiz tüm kullanıcılara tekrar hizmet vermek için özenle çalışıyor. Fonlarınız güvende.” açıklamasını yaptı.

Binance’in ABD kolu olan Binance US, son 24 saat içinde 28 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Platform, 2019 yılının Eylül ayında faaliyete geçmişti. Aynı dönemde ana platform Binance.com, ABD’lilere hizmet vermeyi durdurmuştu. Binance US CEO’su Coley ise bu şirkete geçmeden önce Ripple’da üst düzey yönetici olarak görev yapıyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl