Binance US, eski Kaliforniya regülatörünü ekibine kattı

Son dönemde ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede regülasyon kurumlarının soruşturmalarına maruz kalan Binance, ABD'deki kolu olan Binance.US şirketine çok önemli bir transfer daha yaptı. Hukuk işlerinden sorumlu Manuel Alvarez'i, şirket CEO'su Brian Brooks ise öve öve bitiremedi.

binance

Binance’in ABD’deki kolu olan Binance.US, önemli bir uzmanı daha kadrosuna kattı. Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı’nda (DFPI) geçmişte komisyon üyeliği yapmış olan Manuel Alvarez, baş idari yönetici olarak görevlendirildi. Binance’ten yapılan resmi açıklamada da Alvarez’in görevine 22 Temmuz tarihinde başlayacağı belirtildi.

2019’dan beri DFPI’da çalışan Alvarez geçtiğimiz ay görevinden ayrılmıştı. Alvarez’in adı, geçen sene ABD Para Denetleme Ofisi (OCC) başkanlığıyla anılıyordu. Trump döneminde bu kurumun başkanı olan Brian Brooks da Biden’ın göreve gelmesiyle koltuğunu Michael Hsu’ya bırakmış ve kısa süre içinde Binance US’in CEO’su olmuştu.

Brooks’tan büyük övgü

Binance US’in bu hamlesinin tüm dünyada regülasyon kurumlarının borsaya karşı birçok soruşturma başlatmasının ardından gelmesi de dikkat çekerken, CEO Brooks da yeni çalışma arkadaşını övdü ve konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sisteme uyum sağlamak, hem regülatörlere hem de müşterilere güven verme açısından çok önemlidir. Bu yüzden Manny gibi, alanında uzman kişileri kadromuza katıyoruz. O, regülasyonlar konusunda güçlü bir hukuk bilgisine sahip, nadir parlak insanlardan biridir”

110 yeni çalışan da ekibe katıldı

Alvarez’in finansal regülasyonlar konusunun yanısıra, fintech tecrübesi de bulunuyor. Alvarez, DFPI’daki görevinden önce, bir kredi platformu olan Affirm’de genel danışman ve baş uyumluluk yöneticisiydi. Binance’den yapılan açıklamada da, Alvarez’in borsanın uyumluluk ve hukuki durumu hakkında genel kontrol işlevlerinden sorumlu olacağı, ayrıca regülasyonlar, hukuk ve müşteri destek ekiplerine de 110 yeni çalışan alındığı belirtildi. Brooks Mayıs ayında şirketin toplamda yaklaşık 100 çalışanı olduğunu söylemişti.

Alvarez de yaptığı açıklamada kendi bakış açısını dijital varlık sektörüne yansıtmak istediğini belirtti ve şunları söyledi:

“Kariyerim boyunca; adaleti, şeffaflığı, eğitimi ve yeniliği hem savunarak hem de teşvik ederek, finansal özgürlüğe kavuşmak isteyen Amerikalılar için işleri daha da kolaylaştırmaya çalıştım” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl