Binance.US TRON ve Spell’i liste dışı bırakacak

Binance'in ABD kolu olan Binance.US, TRON ve Spell'i liste dışı bırakacağını duyurdu. Açıklamanın ardından iki kripto para fiyatında düşüşler meydana geldi. Justin Sun ise bu hamlenin kendilerine çok fazla etkisinin olmayacağını belirtti.

Son dönemde SEC ile birçok sorun yaşayan ve ABD’nin bir başka regülatörü olan CFTC’nin de dava açtığı Binance’in ABD kolu Binance.US, TRON ile Spell’i 18 Nisan’da delist etme kararı aldı. Çekimler ise bir süre daha devam edecek.

Binance.US’ten yapılan açıklamada kararın borsa tarafından sürekli olarak yapılan incelemeler sonunda alındığı belirtildi. Bu incelemelerin düzenli olarak likidite, hacim, etik olmayan hareketler veya değişen risk profiline bakılarak alındığı kaydedildi.

İki kripto para da açıklamanın ardından %5’lik düşüşler yaşadılar. Öte yandan yarın (13 Nisan) itibarıyla da Binance.US üzerindeki TRON staking işlemleri de sonlandırılacak.

Justin Sun: Etkisi fazla olmaz

Konuyla ilgili Reuters’a konuşan TRON kurucusu Justin Sun ise TRON’un işlem hacminin şu anda 400 milyon dolar olduğunu, Binance.US için bu rakamın ise günlük 1 milyon dolar olduğunu söyledi ve “Bu yüzden bu liste dışı bırakma adımının etkisi çok fazla olmayacaktır” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl