Binance’ten üst düzey atama: Tüm bölgesel pazarları yönetecek

Binance, Asya ve Kuzey Afrika-Orta Doğu bölgesinden sorumlu yöneticisi Richard Teng'i ABD dışındaki tüm bölge pazarlarını yönetmek üzere atadığını bildirdi. Binance'e yaklaşık iki yıl önce katılan Teng’in hızlı ve istikrarlı yükselişi dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Tayland’dan borsa açma lisansı da alan Binance’in Asya ve Kuzey Afrika-Orta Doğu bölgesinden sorumlu başkanı Richard Teng, ABD hariç borsanın tüm bölgesel pazarlarını denetlemek üzere atandı.

Bu, iki yıldan kısa bir süre önce dünyanın en büyük kripto para borsasına katılan Teng için hızlı ve tutarlı bir ilerleme olarak görülüyor. Şirket sözcüsüne göre Teng pazartesi gününden itibaren Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı denetleyen önceki sorumluluklarının genişletilmesini içeren yeni bir pozisyon üstlendi.

Teng, Ağustos 2021’de şirket bünyesinde Singapur CEO’luğu görevini üstlenmiş ve dijital varlıklar sektöründeki istikrarsızlık döneminde hızlı bir ilerleme kaydetmişti.

Binance’in uluslararası arenada adımlarını hızlandırdı

Teng’in artırılan görevleri, Binance’in yerleşik protokollere bağlılık konularında ABD düzenleyici kurumlarının incelemesiyle karşı karşıya olduğu bir döneme denk geliyor. Uluslararası alanda ise son dönemde çok sayıda gelişme yaşandı.

Şirket kısa süre önce Japonya’da yerel bir kripto para firmasını satın almış ve bu yaz Japonya’da kripto para alım satımına başlayacağını duyurmuştu. Ayrıca, Tayland’daki ortak girişimi dijital bir borsa için başarılı bir şekilde lisans almış ve Gulf Innova ile ortaklığını açıklamıştı.

Bu arada, şirketin Avustralya’da da türev ürünler faaliyetlerinin izni iptal edildi ve yerel operasyonlarının gözden geçirilmesi bekleniyor.

Teng, Binance’e katılmadan önce geleneksel finans sektöründe başka üst düzey görevlerde de bulunmuştu. LinkedIn profiline göre bunlar arasında Abu Dhabi Global Market’in CEO’luğu, Singapore Exchange Ltd’de baş düzenleyici memurluk ve Monetary Authority of Singapore’da kurumsal finans direktörlüğü yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl