Binance US’ten Coinbase ve Robinhood’a büyük çalım

Binance borsasının ABD kolu olan Binance US yaptığı son hamleyle, Coinbase ve komisyonsuz alım-satım platformu Robinhood'a önemli bir çalım attı! Haberin ardından ise Coinbase ve Robinhood hisselerinde düşüş yaşandı.

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance’in ABD’deki kolu olarak kabul edilen Binance.US, yine ABD’nin en büyük platformlarından ikisi olan Coinbase ve Robinhood’a komisyon ücreti konusunda önemli bir üstünlük sağladı. Borsa, Bitcoin ile USDT, USDC ve BUSD işlemlerindeki komisyon ücretlerini sıfıra indirdi.

Hisselerde düşüş yaşanıyor

Binance’in bu hamlesi, ABD’deki piyasaların açılmasıyla da etkisini gösterdi. Coinbase %5.7’lik, Robinhood ise %1.1’lik düşüş yaşadılar. Binance’in bu adımının içinde Coinbase’in de bulunduğu birçok şirketin işçi çıkarmaya başladığı bir döneme denk gelmesi de dikkat çekiyor.

Binance borsasının CEO’su olan Changpeng Zhao da, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir değerlendirmede, kendilerin çalışanlarının işlerine son vermek gibi bir plânları olmadığını hatta tam tersi, kadrolarını genişleteceklerini söylemişti. CZ, “Biz de yükseliş dönemlerinde pahalı reklam kampanyaları yapabilirdik ancak bunun yerine kadro genişlemesini tercih ettik” demiş ve rakiplerine adeta üstü kapalı mesaj göndermişti.

Özellikle FTX ve Crypto.com borsaları, Şubat ayındaki Super Bowl finaline verdikleri pahalı reklamlarla isimlerini duyurmuşlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl