Binance’in uygulaması App Store’da neden yok?

Önde gelen kripto para borsası Binance, uzun bir süredir iOS platformlarını etkileyen bir uygulama problemi ile karşı karşıya. Bu sorun neyden kaynaklanıyor ve Binance'in uygulaması App Store'da neden listelenmiyor?

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, iPhone’larda artık kronik bir hâl alan uygulama sorunuyla karşı karşıya.

Daha önce App Store’da var olan fakat sık sık kaldırılıp tekrar ortaya çıkan Binance’in uygulaması, epeydir App Store’da bulunmuyor. Borsa, bu nedenle uzun zamandır kullanıcılarını uygulamanın beta sürümünün yer aldığı bir site içi bağlantıya yönlendiriyordu. Bu bağlantı üzerinden indirilebilen uygulamaya da geçen haftadan beri erişilemiyor. Kullanıcılar, uygulamayı indirse bile kullanamıyor. Dahası, uygulamanın bulunduğu sayfa da yayından kaldırıldı.

Bu noktada bazıları için çalışabilen bir çözüm de var. Uygulama, daha önce App Store’dan indirilmişse App Store – Hesap – Satın Alınanlar yolu üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Binance, uygulamasının App Store’da bulunmayışını Apple’ın mağazasında özellikle kripto para alım satım uygulamalarına uyguladığı çok sıkı kurallara bağlıyor. Şirket, uygulamayı listeletmek ve mevcut kurallara uymak için diğer platformlarında var olan birçok seçeneği ciddi şekilde kısıtlamaları gerektiğini belirtiyor. Apple, bu gereksinimler karşılanmayınca da uygulamayı listelemiyor. Ayrıca şirketler de doğal olarak sık sık değişen App Store kurallarına uymakta zorlanıyor.

Bu durumun Binance açısından önemli bir itibar kaybı yarattığı açık. Bununla beraber sorununun yakın zaman içinde çözüme kavuşturulması bekleniyor. Şirket yetkililerinin aktardığına göre problem önümüzdeki günlerde kalıcı bir şekilde çözülecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl