Binance haberi, aylardır düşen token’a yüzde 40 yükseliş getirdi

Önce Terra LUNA çöküşüyle iflas eden daha sonra FTX tarafından satın alınmak üzereyken borsanın batması sonucu Binance.US ile anlaşan Voyager’a New York Mahkemesi hâkimi Michael Wiles’ten ön onay çıktı.

Tasfiye planı Voyager’ın müşterileri tarafından bir oylama yapılmasını gerektiriyor. Anlaşmayı onaylayan hâkim de daha sonraki bir duruşmada nihai kararı verecek. Bu haberler ise Voyager’ın VGX token’ına yaradı. Kripto para, yüzde 40 yükseliş kaydetti.

Önce kırmızı bayrak çekildi şimdi ise ilk adım atıldı

Aralık ayında Binance.US, Voyager’ın varlıklarını, kripto kredi şirketinin etkilenen müşterilerini tazmin etmek için kullanılacak 20 milyon dolar nakit ve kripto para karşılığında satın almak için bir anlaşma imzalamıştı.

ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) olarak bilinen kurumlar arası komite, kısa bir süre önce ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle iki taraf arasındaki anlaşmaya kırmızı bayrak çekmişti. Şimdi ise ön onayını verdi.

“Satış sonrası kullanıcılar mevduatlarının yarısından fazlasını çekebilir”

Reuters dün, Voyager’ın avukatı Joshua Sussberg’in, şirketin CFIUS’un anlaşmayı incelemesini hızlandırmayı planladığını söylediğini bildirdi. Habere göre Voyager, Binance.US’e satıştan sonra kullanıcılarının yatırdıkları toplam değerin yüzde 51’ini çekebileceklerini tahmin ediyor.

Sussberg’e göre, anlaşma engellenirse şirket, halihazırda sahip olduğu dijital varlıklarla yetinmek zorunda kalacak ve bu da müşterilere iade edilen para miktarını azaltacak.

Sussberg yaptığı açıklamada, “Sadece bu soruşturmayla ilgilenmek için değil, aynı zamanda bu süreci ilerletmek ve gönüllü olarak bir başvuru sunmak için Binance ve avukatlarıyla koordinasyon halindeyiz” dedi.

Voyager müşterileri, onay gelmesi halinde Binance.US’ye taşınarak altı aydan uzun bir süredir ilk kez para çekme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl