Binance’in ABD kolu Voyager’ı satın alıyor: Anlaşma tamam

Binance, Haziran ayında Terra LUNA çöküşünden sonra iflas eden kripto borç ve faiz platformu Voyager'ı satın alma konusunda şirketle anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz haftalarda Voyager için yeni teklif veren Binance borsası, bir dönem FTX’in de almak istediği şirketi bünyesine katma konusunda anlaşmaya vardı. Elde edilen bilgilere göre, Binance’in ABD kolu olan Binance US ile Voyager 1 milyar 22 milyon dolar karşılığında anlaşmaya vardılar. Resmi imzalar, 5 Ocak’taki iflas mahkemesi duruşmasındaki onayın ardından atılacak.

Ulusal güvenlik tartışması geride kaldı

FTX’in iflasından hemen önce hem FTX hem de Binance aynı anda Voyager için teklif vermişler, hatta FTX’in teklifi öne çıkmıştı. Bu teklifler esnasında, Binance’in, ABD’nin ulusal güvenliği için tehdit oluşturduğu iddia edilmişti. Binance CEO’su CZ, “ulusal güvenliğe tehdit” söylentilerinin o dönem FTX tarafından ortaya atıldığını belirtmişti.

Nisan 2023’e kadar süre…

FTX’in iflasından sonra ise Binance, Voyager konusunda tek büyük şirket olarak masada kalmıştı. Yeni anlaşmayla beraber Binance US, Voyager’a 10 milyon dolarlık “iyi niyet ödemesi” yapacak. Çeşitli masraflar için de ayrıca maksimum 15 milyon dolara varan destek sağlanacak. Eğer 18 Nisan 2023’e kadar ve maksimum bu tarihten bir ay sonrasına kadar, Binance anlaşmanın gerekliliklerini yerine getirmezse, Voyager anlaşmadan çekilebilecek ve ödenen miktarları da alacaklılara gönderecek.

Binance US’in Voyager’ı satın alma haberlerinin ardından Voyager’ın kendi token’ı VGX’te %40 artış yaşandı ve token 0.40 dolara yükseldi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl