Binance’ten Web3 ve BNB Chain’i güçlendirmek adına yeni adım

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, akıllı sözleşmelerin BNB Chain ekosisteminden başlayarak gerçek dünya girdi ve çıktıları üzerinde çalışmasını sağlamak amacıyla oracle hizmetini kullanıma açıyor.

Binance, işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olarak sahip olduğu benzersiz konumdan yararlanarak kriptodaki nüfuzunu genişletmeye devam ediyor.

Borsadan yapılan açıklamaya göre, Binance oracle, BNB Chain üzerindeki merkeziyetsiz uygulamalar ve Web3 ekosistem ortaklarının veri kaynakları ile gelişmiş hesaplamalara erişmesine olanak tanıyacak.

Daha fazla blok zincirini destekleyecek

Akıllı sözleşmeleri zincir dışı verilere bağlama özelliği, zamanı geldiğinde diğer blok zincirleri için de kullanılabilir hale getirilecek. Ağın önemini açıklayan BNB Chain yatırım direktörü Gwendolyn Regina, “Binance oracle, ölçeklenebilir BNB Chain altyapısına değerli bir katkı sağlayacak. Bin 400 merkeziyetsiz uygulama ile Web3 ekosistem ortaklarının mevcut veri kaynaklarına ve gelişmiş hesaplamalara erişmesi için bir yol sunacak” dedi.

10’dan fazla BNB Chain projesi halihazırda Binance oracle ağıyla entegre olmuş durumda. Zincirden bağımsız olan Binance oracle’ın nihayetinde daha fazla blok zincirini destekleyeceği bildiriliyor.

Felaket olasılığına karşı bölgesel alan adları

Buna ek olarak Binance, dünya çapında öngörülemeyen felaketler karşısında sistemin çalışma süresini korumak için bölgesel alan adlarının kullanıldığını açıkladı. Binance’e göre ağ, her veri akışı için dahili bir Eşik Değerli İmza Düzenleri (TSS) ve bir algoritma kullanan fiyat toplama gibi yüksek güvenilirlik sağlayan bileşenler kullanıyor.

Hatırlatmak gerekirse, bir oracle, blok zinciri ile gerçek dünya arasında köprü kuruyor. Bu oracle’lar gerçek dünya verilerinin blok zincirine girilmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca, bu bilgiler fiyatlandırma açıklamalarından hava durumu tahminlerine kadar uzanabiliyor. Oracle’lar çift yönlü de olabilecekleri gibi dış dünyaya veri gönderebiliyor.

Binance Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl