Binance’in whitepaper’ında sessiz sedasız önemli güncelleme

Kripto para borsası Binance'in whitepaper'ında sessiz sedasız önemli bir güncellemeye gidildi. Buna göre, borsanın her çeyrekte kârının yüzde 20'si ile BNB yakma şartı ortadan kalktı.

CoinGape’te yer alan habere göre önde gelen kripto para borsası Binance, ilk kez 2017 yılında piyasaya sürdüğü whitepaper’ını (teknik belge) yakın zamanda güncelledi. Şirketin vizyonu ve hedefleri aynı kalsa da token yakma ve geri satın alma için kullanılan kâr açısından bazı değişikliklere gidildi.

Binance önceden her çeyrekte kârının %20’sini token yakmaya ayırıyordu. Yeni düzenlemede bu %20’lik şart ortadan kaldırıldı. “Geri satın alma” ibaresinin yerine de “token yakma” ibaresi geldi.

Binance CEO’su CZ’nin bu güncellemenin nedenini belirttiği açıklaması şöyle:

“Coin yakma sürecini nasıl gerçekleştirdiğimizi daha iyi tanımlamak için yakın zamanda whitepaper’ımızı güncelledik. Geri satın alma ibaresini kaldırdık çünkü aslında yeniden BNB satın almıyoruz. Sadece BNB yakarak arzı azaltıyoruz. Kâr ibaresini de kaldırdık, çünkü bazı bölgeler kârları menkul kıymetlerle ilişkilendirme eğiliminde ve BNB’yi bundan uzak tutmak istiyoruz.”

Bu açıklama, Binance’in kârını yeniden BNB satın almak için kullanmadığını ve işlem hacmine uygun olarak onları imha ettiğini doğruluyor.

Orijinal whitepaper:

“Tüm BNB’lerin %50’sini (100 milyon) geri alana kadar kârımızın %20’siyle BNB almaya ve onları imha etmeye devam edeceğiz.”

Güncellenmiş whitepaper:

“Tüm BNB’lerin %50’sini yok edene kadar platformumuzdaki işlem hacmine uygun olarak her çeyrekte BNB imha edeceğiz.”

Binance geçtiğimiz günlerde 7. coin yakma etkinliğini gerçekleştirmiş ve 829,888 BNB’yi imha etmişti.

→ BU MODEL, BİTCOİN’İ AYLARDIR BEKLENEN SEVİYEYE GÖTÜRÜYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl