​Binance, wXRP’yi ekledi: wXRP nedir, ne işe yarıyor?

Binance borsası "wrapped XRP" yani sarmalanmış XRP'yi sistemine ekledi. Kullanıcılar şu anda wXRP'yi hesaplarına yatırımalarının yanısıra trade de yapabiliyorlar. wXRP sahipleri artık, XRP ile yapamadıkları birçok işlemi Ethereum blok zinciri üzerinde de gerçekleştirebilecekler.

Binance yeni bir entegrasyonu açıkladı. Borsa, “Wrapped XRP” işlemlerini açtığını duyurdu.

Ethereum’un ERC-20 sisteminde çalışan wrapped XRP’nin çekim işlemlerinin de başka bir dönemde başlatılacağı belirtildi.

Ne işe yarayacak?

1’e 1 oranda XRP tarafından desteklenen wXRP, XRP Ledger’a alternatif olan blok zincirlerine gönderilebiliyor. wXRP ile değiştirilebilen XRP token’ları, orijinal token’ları “sararak”, Ethereum cüzdanları ve DeFi dahil dApp’ler gibi yeni blok zinciri ağlarında kullanılmalarına izin veriyor. Bilindiği üzere aynı durum “wrapped Bitcoin” için de geçerli. Kullanıcılar, Bitcoin blok zincirinde yapamadıkları işlemleri, BTC’lerini, sarmalanmış Bitcoin’eçevirerek Ethereum blok zincirinde gerçekleştirebiliyorlar. Bitcoin maksimalistleri ise bu duruma, “wBTC, gerçek Bitcoin değildir” diyerek tepki gösteriyorlar.

wXRP aynı zamanda, Sushiswap ve Uniswap gibi ünlü merkeziyetsiz takas borsalarında likidite havuzlarındaki stake’ler için de kullanılabilecek. Böylece sarmalanmış olan XRP, orijinal XRP’ye oranla çok daha kullanışlı hale gelebilecek. Sarılmış XRP, 1 aydan fazla süredir ayından bu yana ERC-20 sisteminde bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl