Binance, 17 milyon dolar değerinde BNB yaktı

Kripto para borsası Binance, her çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de 17 milyon dolar değerinde 1.65 milyon adet BNB yaktığını bildirdi.

Binance, kendi dijital parası Binance Coin‘den (BNB) bu çeyrekte toplam değeri yaklaşık 17 milyon dolar olan 1.65 milyon adet BNB yaktığını bildirdi.

Platform, her çeyreğin 15’inde belirli bir miktar BNB’yi yakarak kullanılamaz hale getiriyor. Bu sayede arz giderek kısılarak BNB’nin değerinin artması hedefleniyor. Borsa, bu döngüyü 100 milyon BNB kalana dek sürdürecek. Şu anda dolaşımda yaklaşık 143 milyon BNB bulunuyor.

Halihazırda Binance, BNB ile yapılan işlemlerdeki komisyon ücretinde yüzde 25 indirim sağlıyor. Ek olarak bakiyesinde 500 BNB bulunduran herkes, davet ettiği her üyenin komisyonundan yüzde 40 pay alabiliyor.

Binance Coin’e önümüzdeki dönemde daha da fazla sorumluluk yüklenecek. Bilindiği üzere şirket, merkezsiz bir borsa üzerinde çalışıyor. Bu borsa Binance blok zinciri üzerinde çalışacak ve dolayısıyla Binance Coin‘in de burada kritik bir rol üstlenmesi bekleniyor.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre BNB, şu sıralarda 9.98 dolardan işlem görüyor.

→ ZRX İKİNCİ COINBASE HABERİNİN ARDINDAN ÇİFT HANELİ YÜKSELDİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl