Binance, büyük oyuncuların yatırım stratejisini ortaya koydu

Binance'in araştırma ekibi tarafından hazırlanan son raporda, kurumsal oyuncuların yatırım stratejisine ve piyasa beklentilerine yer verildi.

1199 0

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in araştırma ekibi tarafından hazırlanan son raporda, borsanın VIP ve kurumsal müşterilerinin önemli bir çoğunluğunun alım stratejisi ortaya konuldu.

Ekip, kripto para portföylerinin değeri 100 bin ila 25 milyon dolar (ve üzeri) aralığında olan 76 şirket, fon ve kurumu inceledi.

Araştırma sonucunda aşağıdaki önemli bulgulara ulaşıldı:

  1. En yaygın olarak izlenen üç yatırım stratejisi, %35.5 ile yüksek frekanslı işlem, %25 ile teknik analiz ve %19.7 ile piyasa yapımı.
  2. Araştırmada yer alanların yüzde 53’ü en fazla 1-10 aralığında farklı kripto paraların alım satımını yaptı. %14’ü 51’den fazla kripto parayı alıp satarken %20’si 11-20 aralığında kaldı. %12.3’ünün ise alıp sattıkları kripto paraların çeşitliliği 21-50 arasındaydı.
  3. Binance’in VIP ve kurumsal müşterilerinin çoğu, geleneksel finans sektöründeki deneyimlerinin ardından kripto para piyasasına girdi.
  4. Yasal konular, kripto para sektörü için en önemli risklerden biri olarak görülüyor. Buna karşın USDT, emsallerine göre daha yüksek likidite ve daha yüksek piyasa kapitalizasyonu gibi nedenlerle %40 ile en çok kullanılan sabit fiyatlı kripto para olmaya devam etti.
  5. Regülasyonlar, sektörün geleceği için hem risk hem de potansiyel bir büyüme faktörü olarak görülüyor.
  6. Ne Libra ne de merkez bankası kripto paralarının (CBDC) sektör için bir risk oluşturduğu düşünülmüyor. Aksine büyüme faktörü olarak değerlendiriliyorlar.
  7. Son olarak Binance’in kurumsal ve VIP müşterileri, Bitcoin’in 2019’un sonuna kadar piyasa payı olarak %69’u korumasını bekliyorlar.
  8. Yıl sonuna kadar Bitcoin’in fiyatının 10,000, Ether’in 210 ve XRP’nin 0.30 dolar olacağı tahmin ediliyor.
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun