Binance’den blockchain tabanlı eSpor platformuna yatırım

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, blockchain tabanlı eSpor oylama platformu chiliZ'e miktarı açıklanmayan bir yatırım yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, blockchain tabanlı eSpor oylama platformu chiliZ’e miktarı açıklanmayan bir yatırım yaptı.

Binance’in yatırım yaptığı Malta merkezli platform, küresel bir spor ve eğlence şirketi olan Mediarex Group’un bir parçası. Binance ve chiliZ, spor endüstrisini geleneksel spor takımları için hayran güdümlü bir token ekosistemi ile birlikte büyütmek için güçlerini birleştirdiğini bildirdi.

Basın bültenine göre chiliZ halihazırda kapalı bir token satışıyla devam eden özel bir yatırım üzerinden 27 milyon dolar topladı. Şirket, Binance’in yatırımının ise teknik bilgi, yenilik ve yaratcılık paylaşımını mümkün kılacağını öne sürüyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, chiliZ’in ana akım kabulü teşvik etmeyi hedefleyen blockchain teknolojisini benimsemenin yaratıcı bir yolu olduğunu söyledi.

Bu yılın Mart ayında Binance, ülkenin kripto ve finans teknolojileri konusunda çok ilerici olduğunu öne sürerek Malta’ya taşınacağını duyurmuştu.

Binance, şu anda hacim verilerine göre dünyanın en büyük kripto parası konumunda.

Borsa, geçtiğimiz hafta yeni blockchain projelerine yatırım yapmak için BNB token’larına dayalı bir fon oluşturmayı planladığını açıklamıştı.

→ BITCOIN ÜRETİM ZORLUĞUNDA OCAK’TAN BERİ GÖRÜLMEYEN ARTIŞ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl