Binance kurucusu iddialara cevap verdi: Bana yaklaşamazlar bile…

ABD medyasından Wall Street Journal'ın haberi kripto dünyasına bugün damga vururken, iddialara ise Binance'ten cevap geldi. Borsa kurucularından olan Yi He, "Piyasa yapıcılar arasında hilelerle dolu bir mücadele var. Parayı veren istediği reklamı yaptırabiliyor. Ama bunu deneyen bana yaklaşamaz bile…" dedi.

Binance’in, kripto takip ekibinin bir yöneticisini bazı manipülasyonları tespit ettiği gerekçesiyle kovduğu iddiasına, borsa kurucularından biri olan Yi He’den cevap geldi. ABD mahkemeleri tarafından 5 ay hapis cezası alan eski CEO CZ’nin de eski eşi olan Yi He, X hesabından Wall Street Journal’ın haberine cevap verdi.

“Bu konuda çok katıyız”

Hiçbir fona karşı bir duruşları olmadığını belirten Yi He şu ifadeleri kullandı:

“Piyasa yapıcıların arasındaki mücadeleyi biz yakından izliyoruz. Bu konuda çok katıyız. Hiçbir fona karşı ön yargılı bir duruşumuz yok. Piyasa yapıcı şirketler arasındaki mücadele çok hileli ve şüphe çeken hareketler içeriyor. Parayı veren istediği reklamı, istediği şekilde yaptırabiliyor. Siz istediğinizi satın alabilirsiniz ama bana bunlarla kimse gelemez. Yaklaşamazlar bile… Biz kendimiz, adil şekilde davranmaya ve bu adalete güven duyulmasını sağlamaya devam edeceğiz. Otoritelere de tüm gerçekleri aktaracağız”

WSJ bugünkü haberinde, Binance borsasının, DWF Labs’in manipülasyonlarını tespit eden bir yöneticisini kovduğunu belirmişti. Haberde, Binance’in ilgili birim yöneticisinin, DWF Labs’in rakipleriyle çalıştığının düşünüldüğü ve bu yüzden şirkete iftira attığı için Binance’ten kovulduğu da yazılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl