Binance Coin, Tether’i zorluyor: Yükselişin nedeni ne?

Bitcoin borsası Binance'in kripto parası Binance Coin'in (BNB) bir süredir devam eden yükselişi bugün hız kazandı. Kripto para, Tether'in piyasa hacmine oldukça yaklaştı.

İşlem hacmiyle en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in kripto parası, piyasada son aylarda en çok dikkat çeken kripto para. BNB, geride bıraktığımız üç ay içinde tam yüzde 300 oranında değer kazandı. Kripto para, bundan 1 ay önce 7 dolar değerindeyken bugün ise 13 doları aştı.

BNB’deki yükseliş, bugün hız kazandı. Kripto para, 11.3 dolardan 13.4 dolara yüzde 18’lik bir artış yaşadı. BNB’nin bugünkü hızlı yükselişi, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun soru-cevap oturumunda yaptığı açıklamalarla ilgiliydi. Zhao, Binance’in ICO platformu Binance Launchpad’da bugün yeni bir projenin duyurusunun yapılacağını açıkladı. Bu açıklama sonrası BNB, hızlı bir yükselişe geçti.

Launchpad’deki projenin BNB ile ilişkisi ne?

Binance’in ICO platformu Binance Launchpad’deki token satışlarında token’lar Binance Coin (BNB) ile alınabiliyor. Bu BNB için ciddi bir talep yaratıyor. Bunun yanı sıra Launchpad üzerinde gerçekleştirilen token satışlarına büyük bir rağbet var. Şimdiye kadar gerçekleştirilen satışlarda tüm tokenlar en fazla 15 dakika içerisinde tamamen tükendi. Bu token’lar, Binance üzerinde listelendikten sonra ICO fiyatlarının 4-5 katına çıktı. Bu durum, Binance ICO’larına olan talebi körükledi.

BNB’deki yükselişin orta vadeli bir diğer nedeni ise tam sürümüne geçmesi beklenen merkezsiz borsa Binance DEX.

Tether’i zorluyor

Kripto paranın piyasa kapitalizasyonu bugün 1 milyar 890 milyon dolara kadar çıktı ve 7. sırada yer alan Tether ile aradaki fark 50 milyon dolara indi. Daha önce Tron ve Stellar’ı geride bırakarak 8. sıraya yerleşen BNB, şimdi Tether’in tahtını elinden almakla uğraşıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl