Binance ve CZ, CFTC davasının reddedilmesini talep edecek

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu'nun (CFTC) mart ayında dava açtığı Binance borsası ve CEO'su Changpeng Zhao, davanın reddedilmesi talebinde bulunma kararı aldı. Şirketin bu talep için perşembe gününe kadar süresi bulunuyor.

ABD’de hem SEC hem de CFTC tarafından dava açılan Binance karşı hamle yapmaya hazırlanıyor. Pazartesi günkü resmi dava dosyalarında görülen bilgilere göre Binance’e bağlı olan kurumlar ve şirket CEO’su Changpneg Zhao, Şikago Federal Mahkemesi’ne CFTC’nin açtığı davanın kabul edilmemesi talebinde bulunacak.

Binance’in regülasyon uyumluluğundan sorumlu olan yöneticisi Samuel Lim de, şirket ve CZ gibi aynı talepte bulunacak. Firma, CZ ve Lim’in bu taleplerini mahkemeye sunmaları için perşembe gününe kadar zamanları bulunuyor.

“CFTC şikayeti karmaşık”

Binance avukatları ayrıca mahkemenin kendilerine hak olarak verdiği savunmadaki sayfa sınırının da artırılmasını istedi. Buna sebep olarak CFTC’nin şikayetinin “karmaşık” olması gösterildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“CFTC’nin şikayetinin karmaşıklığından ötürü, savunma tarafının davanın reddedilmesi önerisinin güçlü olabilmesi için ileri sürülmesi düşünülen argümanların sayısı fazladır. Bu yüzden savunma dosyasının sayfa sayısının artırılması talep edilmektedir”

İşte yukarıdaki bildirimde de görüldüğü üzere şirket ve yöneticileri, CFTC’nin şikayetlerine cevap verirken sunacakları argümanların sonunda davanın reddedilmesi talebinde bulunacaklarını belirtiyorlar.

CFTC, mart ayında Binance ve yöneticilerinin türev varlık kanunlarını deldiğini belirtmiş ve bu konuda dava açmıştı. CFTC başkanı Rostin Behnam, o gün sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada ellerinde güçlü kanıtlar olduğunu ve dava başladığında her şeyin çok net şekilde ortaya çıkacağını ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl