Binance, Bitcoin getiri ve kredi projesi Zest Protocol’e yatırım yaptı

Binance borsasının yatırım kolu olan Binance Labs, zincir üstü Bitcoin kredi projesi olan Zest Protocol'e yatırım yaptığını duyurdu. Kullanıcılar, Zest üzerindeki hesaplarına BTC gönderdikten sonra, burada sBTC'ye dönen varlıkları sayesinde getiri ya da kredi opsiyonlarından birini seçebiliyorlar.

Binance borsasının şu ana kadar 25’ten fazla ülkede 10 milyar dolardan fazla yatırımda bulunan iştiraki Binance Labs, yeni yatırımını resmen açıkladı. Şirket, Staks ağı üzerinde çalışan Bitcoin kredi ve getiri projesi olan Zest Protocol’e yatırım yaptı.

Stacks ağının yaklaşan Stacks Nakamoto güncellemesi ve sBTC blok zinciri geliştirmesini kullanma özelliğine sahip olacak Zest Protocol, yüklenen Bitcoin’lerin sBTC’ye çevrilmesini sağlıyor ve ardından kullanıcıların da, sistemden kredi çekmesine ya da getiri elde etmesine izin veriyor.

Kullanıcılar, sisteme bağladıkları BTC’ler üzerinden likidite sağlayıcısı konumuna gelip Earn (Kazan) Havuzu ile getiri elde ediyorken, Kredi (Barrow) Havuzu üzerinden ise yüklenen BTC’ler karşılığında kredi çekebiliyorlar.

Binance kurucularından olan ve Binance Labs’in başındaki isim Yi He yatırımla ilgili olarak, “Zest Prtocol’un teknolojisi, Bitcoin yatırımcılarının ve onu uzun süre tutanların ihtiyaçlarını karşılıyor” dedi. He ayrıca Zest Protocol’un büyümesi için en önemli adımlardan biri olan Nakamoto güncellemesini de merakla beklediklerini ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl