Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu sene 1 milyar dolar kâr bekliyor

Kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, borsa için bu yılki kâr beklentisinin 800 ila 1 milyar dolar arasında olduğunu söyledi.

Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, borsanın bu sene 800 milyon ila 1 milyar dolar arasında bir kâr elde etmesi beklediğini söyledi.

Bu rakam Binance’in geçen yılki kârının iki katı ediyor. İşlem hacmiyle dünyanın en büyük borsası olan Binance, geçen sene yaklaşık 570 milyon dolar kâr sağlamıştı.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar bu yıl önemli artışlar yaşadığından borsalar için 2020 yılı genel anlamda iyi geçti. The Block’un araştırma ekibi tarafından derlenen verilere göre Binance’in 30 Kasım itibari ile 2020’deki toplam spot hacmi yaklaşık 858 milyar dolar oldu. Bitcoin vadelileri için ise toplam hacim yaklaşık 991 milyar dolar olarak gerçekleşti. Borsanın hacimleri, geçen yılı şimdiden ikiye katladı. Binance, 2019’da toplam spot hacim olarak yaklaşık 402 milyar dolara ulaşmıştı.

Zhao, Binance’i 2017 yılında kurdu ve platform aynı yılın Temmuz ayında faaliyete geçti. Zhao’nun kendisi, daha önce Tokyo Borsası, Bloomberg gibi şirketlerde çalıştı ve buralarda emir eşleştirme, yüksek frekanslı ticaret yazılımları geliştirdi. Kripto para sektöründe ise Blockchain.info dahil olmak üzere çeşitli kripto para projelerinde çalıştı ve ayrıca OKCoin’de teknoloji direktörü olarak görev yaptı. 2017’de Binance’i kurmak için buradan ayrıldı.

Zhao, bu sene finanstan modaya, teknolojiden ticarete 2019 yılının en etkili isimlerine yer verilen “Bloomberg 50” listesine girdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl