Binance CEO’su Zhao, Elon Musk’a desteğini yeniledi

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın sosyal medya platformunu Web3’e taşımasına yardımcı olmaya istekli olduğunu açıkladı.

CNBC’ye konuşan Zhao, Binance’in Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar katkıda bulunduğu anlaşmayı benimsemek için çok sayıda neden olduğunu söyledi. Binance CEO’su röportaj boyunca, Twitter’ın girişimcilik ve dünya çapında ifade özgürlüğü için önemli bir platform olması nedeniyle satın alma işlemini desteklediğini vurguladı. CZ ayrıca, kendisinin de Twitter’ı ‘çok yoğun’ bir şekilde kullandığını da sözlerine ekledi.

Binance CEO’su, kripto paraların ifade özgürlüğüyle ilgili tartışmalarda söz sahibi olmasını sağlamak istediğini belirtti. Zhao aynı zamanda borsanın, kriptoyu üyelik gibi işlemler için bir ödeme aracı olarak benimsenmesine yardımcı olarak Twitter’a da fayda sağlayabileceğinin altını çizdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasına karşı duyduğu güçlü ilgiyle tanınıyor. Bu nedenle Binance’in desteği pek de sürpriz olmadı. Yakın zamanda yapılan bir analize göre Musk, son yıllarda kripto paralarla ilgili en çok beğenilen tweet’lerin yazarı.

Twitter’da en sık paylaşılan ve son iki yılda en fazla etkileşim alan kripto ile ilgili gönderiler Elon Musk tarafından tweet’lendi. Bu tweet’ler çoğunlukla Bitcoin (BTC) ve meme coin Dogecoin (DOGE) ile ilgiliydi.

Daha önce Musk’ın Dogecoin’den bahseden tweetleri, DeFi token’ının fiyatının yükselmesine neden olmuştu. Öte yandan Twitter satın alımı yaklaşırken Dogecoin bir hafta içinde yüzde 115 artış göstererek 5 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Dogecoin Haberleri
Binance Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl