Kurucusu Changpeng Zhao, Binance’in geleceğini anlattı

Kısaca "CZ" olarak bilinen Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, Cointelegraph ile bir röportaj gerçekleştirdi. Zhao, bu röportajda Binance ve kripto paralara ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Kısaca “CZ” olarak bilinen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Cointelegraph ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Zhao, bu röportajda Binance ve kripto paralara ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

“Dürüst olmak gerekirse Binance’in bu kadar hızlı bir şekilde gelişmesini beklemiyordum. Bu seviyeye ulaşmamızın 2-3 yıl süreceğini düşündüm.” diyen Zhao, bu büyümenin hızlı bir sistem kurabildikleri ve yüksek bir hacmi devam ettirebildikleri için gerçekleştiğini düşünüyor.

‘Malta’da işler çok iyi gidiyor’

Zhao, borsanın yeni karargahı Malta’dan da söz etti ve “Malta’da toplandık ve çok önemli bir banka hesabımız var. Orada işler çok iyi gidiyor. Ayrıca bazı ortaklıklar için geleneksel hisse senedi borsası olan Malta borsası ile de görüşmelerde bulunuyoruz. Henüz ayrıntı veremiyorum ancak işler çok iyi gidiyor.” şeklinde konuştu.

Binance’in geleceği

Zhao, Binance’den gelecekte ne bekleyebileceği konusuna da değindi. Bu konu hakkında Zhao, “Şu anda merkezi olmayan bir borsa, Binance Chain üzerinde çalışıyoruz. Bu bizim için çok yüksek bir öncelik. Büyük bir proje ve çalışmalar sürüyor. Malta’da, Uganda’da ve umarım Asya’da itibari para/kripto takasını sağlayacağız. İtibari para ile kripto para satın almayı ne zaman hazır ve çalışır duruma getiririz bilmiyorum ama umarım bu yıl olur. Bunların dışında yardım masamızı iyileştiriyor, sistemimizi geliştiriyor ve daha fazla coin listeliyoruz. Bir süre için coin’lerin listelenmesini kasıtlı olarak yavaşlattık.” dedi.

Kripto paralardan ne bekliyor?

Son olarak ise kripto para fiyatlarına ilişkin öngörüsü sorulduğunda, “Genelde tahminlerde bulunmam çünkü yaptığım herhangi bir tahmin yanlış olacak. Ama tarihsel olarak baktığımız zaman zamanın yüzde 99’unu tarihi zirvenin biraz altında geçirdik. Bitcoin’de şimdiye kadarki en yüksek seviye 20 bin dolardı. Ama bundan 2 ya da 3 yıl öncesinde en yüksek seviye 1000 dolardı. Zirveye ulaşmak ve düşmek tamamen normal bir piyasa davranışı. Şu an stabilize olan fiyata bir bakın. Bir yıl önceki Bitcoin fiyatından hala çok fazla değil mi?” şeklinde konuştu.

→ ‘KRİPTO PARALAR KONUSUNDA EN GÜZEL GÜNLER ÖNÜMÜZDE’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl