Binance CEO’su Zhao: Boğa koşusundan önce güçleneceğiz

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, Binance'in 2023 yılında işgücünü artıracağını duyurdu. Diğer kripto firmalarının devam eden ayı piyasası nedeniyle çok sayıda çalışanını işten çıkarmasına karşın Binance’in bu aykırı hareketi sektörde dikkat çekti. Zhao ayrıca, "Bir sonraki boğa piyasasından önce yeniden güçlenmeyi umuyoruz." dedi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, İsviçre’nin St Moritz kentinde düzenlenen Kripto Finans Konferansı’nda yaptığı açıklamada, Binance’in 2023 yılında personel sayısını yüzde 15 ila yüzde 30 arasında artırmayı planladığını söyledi. CZ, en büyük kripto para borsası olan Binance’in 2022’de personel sayısını 3 binden neredeyse 8 bine çıkardığının da altını çizdi.

Rakip borsalar, 2022 yılında kripto piyasasından yaklaşık 1.4 trilyon doların silinmesinin ve Bitcoin ile Ether gibi büyük kripto paraların fiyatlarının düşmesinin ardından personelinden büyük bir tasarruf sağlamaya gitmişti.

Borsalarda işten çıkarma çılgınlığı

Kraken borsası kasım ayında personelinin yüzde 30’unu işten çıkardığını duyurmuştu. Huobi ve Coinbase, çalışanlarının 20’sini çıkaracaklarını söyledi. Bu, Coinbase’in bir yıl içindeki ikinci işten çıkarma hamlesiydi.

“Boğa koşusundan önce güçleneceğiz”

CZ yaptığı açıklamada ayrıca, “Üretmeye devam edeceğiz. Bir sonraki boğa piyasasından önce yeniden güçlenmeyi umuyoruz.” dedi.

Sektör geçen yıl büyük projelerin çökmesi, likidite sorunları, iflaslar ve kripto para borsası FTX’in yüksek profilli batışıyla sarsılmıştı. FTX’i kuran Sam Bankman-Fried, ABD savcıları tarafından dolandırıcılık da dahil olmak üzere sekiz suçla itham edildi. Kendisi halen suçsuz olduğunu iddia ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl