Binance kurucusu CZ sessizliğini bozdu: Yeni projesini açıkladı

Binance'in kurucusu Changpeng Zhao, dün ilk kez duyurduğu yeni projesinin ayrıntılarını açıkladı. Buna göre, projenin adı Giggle Academy olacak ve herkes için ücretsiz temel eğitim vermeye odaklanacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve eski CEO’su olan Changpeng Zhao, uzun süren sessizliğini bozdu. Hakkında açılan dava nedeniyle ABD’de bulunan ve daha önce sosyal medyaya bir süre ara vereceğini ifade eden Zhao, dün yaptığı paylaşımda, “Yeni bir proje çıkarıyorum. Token’ı olmayacak. Bir eğitim projesi olacak. Ayrıntıları yakında açıklayacağım.” dedi.

Zhao, birkaç saat sonra ise daha fazla ayrıntı verdi. Binance’in kurucusu, yeni projesinin isminin Giggle Academy olduğunu söyledi. Proje kapsamında herkes için ücretsiz temel eğitim verileceğini söyleyen Zhao, bir gelir modeli olmayacağını, oyunlaştırılmış ve uyarlanabilir bir yapı oluşturacaklarını kaydetti.

NFT’lerle oyunlaştırılacak

Platformun herhangi bir kripto parası olmayacak olsa da bir bölümü NFT’lere dayalı olacak. Yayımlanan konsept belgesine göre, eğitim içeriği puan, sıralama ve NFT rozetlerinden oluşan bir sistem kullanılarak oyunlaştırılacak.

Projenin internet sitesinde “Dünyadaki herkes, eğitime erişebilmelidir. Misyonumuz, öğrenmeyi herkes için eğlenceli, alışkanlık yaratan bir hale getirmek ve ücretiz kılmaktır.” ifadeleri yer alıyor. Verilen bilgilere göre Giggle Academy’ye dünyanın her yerinden erişim sağlanabilecek. Giggle’ın program ve oyunları internet bağlantısı olan herkese açık olacak.

Zhao, “Tamamen ücretsiz ve herkesin erişebileceği yüksek kaliteli bir eğitim platformu oluşturmak, hayatımın bir sonraki dönemi için yapabileceğim en faydalı şey.” diyor.

Platforma erken erişim için bir bekleme listesi de bulunuyor. Dileyenler, bu listeye e-postalarıyla kaydolabiliyorlar.

Son olarak Zhao, işe alım yaptıklarını, küçük bir ekiplerinin olacağını ve bu ekibin direkt kendisiyle çalışacağını belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl