Binance yeni yatırımını açıkladı: Yapay zeka ile modüler güvenlik getiriyorlar

Binance'in yatırım kolu olan Binance Labs, bir Ethereum 2. katman ağı olan ve yapay zeka destekli şekilde zincir üstü güvenlik sağlayan Zircuit şirketine yatırım yaptı.

Binance yeni yatırımını hem sıfır bilgi kanıtı hem de yapay zeka teknolojisini kullanan Zircuit şirketine yaptı. Bir Ethereum 2. katman ağı olan Zircuit, zincir üstü işlemlerin güvenliği konusunda faaliyet gösteriyor.

Otomatik yapay zeka mekanizmalarıyla akıllı kontrat saldırılarını önlemeyi amaçlayan proje, kullanıcıların hızdan taviz vermeden, EVM uyumlu şekilde ve düşük maliyetle işlem yapabilmelerinin önünü açıyor.

Türkçesi “Devre” anlamına gelen İngilizce Circuit kelimesinden türetilen bu isim, şirketin açlışma tarzını da yansıtıyor. İşlemleri küçük ve özel parçalara ayıran Zircuit, her parçanın belirli bir görevi daha verimli bir şekilde yerine getirebilmesini sağlıyor. Ayrı ayrı oluşturulan bu parçalar için üretilen kanıtlar daha sonra birleştiriliyor.

Binance borsasının kurucularından olmasının yanı sıra, Binance Labs’in başındaki isim olan Yi He de, yatırımlarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Web3 sektörünü geliştiren ve blok zinciri endüstrisini büyüten projelere destek olmaya devam ediyoruz. ‘Sequencer’ seviyesinde güvenlik sağlayan Zircuit, çok daha güenli bir L2 çözümü vadediyor. Bu projenin büyümesini izleyeceğimiz için heyecanlıyız”

Yatırımın miktarıyla ilgili ise herhangi bir detay verilmedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl