Binance hakkında Tayland’ın SEC kurumundan suç duyurusu

Uzakdoğu ülkesi Tayland'da borsanın lisans sahibi olmadan dijital varlık işi yaptığı gerekçesiyle Binance hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

binance

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ülkede lisans olmadan faaliyet gösterdiği iddiasıyla Binance hakkında suç duyurusunda bulundu.

SEC’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Binance’in daha önce yapılan uyarılara cevap verme konusunda kendilerine verilen süreyi geçirdiği ve bu sebeple de, Tayland Kraliyet Polisi’nin Ekonomik Suçları Engelleme Departmanı’na şikayette bulunulduğu belirtildi.

“Uyarı yapıldı ve cevap beklendi”

SEC’ye göre; Binance hem Facebook’taki Tayland topluluğu sayfası hem de kendi web sitesi aracılığıyla, Taylandlıları borsada işlem yapmaya davet ediyor ve bu da lisanssız şekilde dijital varlık işi yapmak anlamına geliyor:

“Kanun kapsamında sadece, ilgili lisansları almış olan dijital varlık sağlayıcılarının; dijital varlık ticareti, takası, saklama, transfer ve para çekme hizmetleri sağlamasına izin verilir. Binance borsasına 5 Nisan tarihinde gerekli uyarılar yapılmış ve belirli bir zaman dilimine kadar uyarılara cevap vermesi beklenmiştir.”

Tayland SEC’sinden gelen bu gelişmenin, TSİ henüz bu sabah Cayman Adaları’ndan gelen inceleme başlatılması haberinden hemen sonra gelmesi dikkat çekiyor. Binance için Haziran ve Mayıs aylarında Japonya, Singapur ve İngiltere’deki kurumlardan da karşı adımlar görülmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl