Binance’in açıklaması Ethereum tabanlı token’ı uçurdu! 3 saatte yüzde 80 artış

Son günlerde sert çıkışlar gösteren MASK, Binance'ten gelen "sürekli sözleşme" açıklamasıyla 3 saat içinde yüzde 80 yükseliş yaşadı. Binance'in "Mavi kuş endeksi" duyurusu DOGE ve BNB'de de hareket getirdi.

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, “Mavi kuş endeksi” adında yeni bir sürekli sözleşme yatırımı başlattığını duyurdu. Endeks, BNB, Dogecoin ve Mask Network fiyatlarını takip edecek ve 25 katına kadar kaldıraçlı işlem yapılabilmesine olanak tanıyacak.

Binance’ten gelen duyurunun ardından ise son günlerin yükselen coin’i MASK’taki artış daha da sertleşti. Token, 3 saat içinde %80’lik artış gösterdi ve 4.16 dolar seviyesine kadar çıktı.

Mavi Kuş Endeksi’nin Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve Binance’in sosyal medya devine yaptığı 500 milyon dolarlık yatırımı temsil ettiği bir gerçek ancak borsadan böyle bir duruma yönelik herhangi bir bilgi verilmedi.

Twitter’ın geleceğinde bu coin’ler olacak mı?

Dün Binance CEO’su CZ’nin yaptığı “Twitter daha fazla kripto parayı desteklemeli” açıklamasından sonra gelen bu hamle, yatırımcıların MASK ve BNB’nin Twitter’da ilerleyen dönemde önemli bir rolü olacağı beklentisini de yarattı. Aynı beklenti Dogecoin için halihazırda zaten vardı.

Bilindiği üzere MASK Network projesi Web3 özelliklerini Twitter ve Facebook gibi platformlara getirmeyi amaçladığını belirtiyor. Bu özellikler arasında merkeziyetsiz varlıkların ve NFT’lerin trade yapılması, merkeziyetsiz dosyaların saklanması ile ödemeler ve bahşiş konuları bulunuyor.

Şubat 2021’de başlatılan MASK projesi, o dönem 41 dolara kadar yükselmiş ve bir daha da bu seviyelere ulaşamamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl