Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten LUNA ve UST için yeniden işleme açma kararı

Bugün LUNA ve UST işlemlerini durduran Binance borsası, akşam saatlerinde yeniden açtı. Borsa CEO'su Changpeng Zhao birkaç saat önce Terraform Labs'e tepki göstermiş ve işlemleri kullanıcı korunmasını sağlamak için durdurduklarını açıklamıştı.

Binance borsası ilginç bir karara imza attı ve LUNA ile UST’de, BUSD işlemlerini açma kararı aldı. Yapılan açıklamada TSİ 17’de işlemlerin açılacağı bildirildi ancak yaşanan gelişme sonrası bir açıklama daha yapılarak bu zamanın ileriki saatlerde yeniden duyurulacağı yazıldı.

LUNA arzıyla ilgili uyarı yapıldı

Binance’in bu adımı ise sosyal medyada şaşkınlıkla karşılandı. Birçok kullanıcı ve kripto para yatırımcısı, sadece saatler önce kullanıcı korunmasını sebep göstererek işlemleri askıya alan borsanın bu adımına anlam veremedi. Borsadan yapılan açıklamada da konuyla ilgili net ifadeler kullanılmadı ancak “LUNA’nın arzının 6.5 trilyonu aştığı” uyarısı yapıldı. LUNA ve UST yatırma ve çekme işlemlerinin de saat 17’de başlayacağı açıklanmıştı ancak burada da haberin yazıldığı dakikalar itibariyle gecikme söz konusu…

CZ tepki göstermişti

Binance CEO’su Changpeng Zhao da, gün içinde Terraform Labs şirketine kendileriyle iletişime geçmedikleri için tepki göstermiş ve bu yüzden işlemleri askıya aldıklarını belirtmişti. Zhao’nun kullanıcı korunmasını sebep gösterdiği ve “Yatırma ve çekme işlemleri başlarsa fiyat çökebilir” vurgusu yaptığı tweet’lerin ardından borsanın aksi yönde bir karar alması dikkat çekti.

GÜNCELLEME: Borsada LUNA ve UST’nin BUSD paritesindeki işlemleri TSİ 17.30’da yeniden başladı. LUNA, 0.000063 BUSD, UST ise 0.1 BUSD’den işlem görüyor. 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl