Binance, Endonezya’nın en zengin ailesi ile görüşme halinde

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen ve birçok yargı bölgesinde regülasyon çalışmalarına devam eden Binance, Endonezya'da dev bir kripto-girişim şirketi kurma adımı atıyor. Binance yeni kurulacak şirket için ülkenin en zengin ailesi olan Hartono'lar ile devlete ait olan ve ülkenin en büyük telekom operatörü konumundaki Telkom Endonezya ile görüşmelerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz aylarda dini liderlerin kripto paraları “haram” olarak tanımladığı Endonezya’da, dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen Binance, kripto para odaklı bir girişim şirketi kurma çalışmalarına başladı.

Amerikan medyasından Bloomberg‘in “özel haber” olarak verdiği bilgilere göre Binance, ülkenin en en zengin ailesinin mensupları olan Budi ve Michael Hartono kardeşlerin kontrolü altında bulunan PT Bank Central Asia (BCA) şirketi ile ülkenin en büyük telekom operatörü konumundaki PT Telkom Indonesia’yla bu konudaki görüşmelerini sürdürüyor.

Banka hesabı olmayan milyonlara ulaşacaklar

Hartono kardeşlerin toplamda 38.8 milyar dolar serveti bulunuyor. Anlaşmanın sağlanması halinde Binance, büyük çoğunluğunda banka hesabı bulunmayan 273 milyon nüfuslu Endonezya’ya adım atmış olacak. Haberde ülkenin en büyük bankası olan BCA’nın bir iştirak aracılığıyla Binance ile ortaklık kurabileceği ve bu sayede bu banka hesabı olmayan insanlara ulaşabileceği yazıldı. Bir BCA yetkilisinin Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre ise bu konu hala BCA yönetim kurulunda konuşulmuş değil.

Binance yetkilisi reddetmedi

Bloomberg’in haberinin sorulduğu bir Binance yetkilisi ise CoinDesk’e yaptığı açıklamada haberi reddetmedi ancak sır da vermedi. Yetkili, Binance’in blok zinciri teknolojisinin dünyanın her yerine yayılması için çalışmaya devam ettiğini ve her ülkedeki fırsatları da değerlendirmek istediğini söylemekle yetindi.

Binance’in Endonezya merkezli Tokocrypto borsasında açıklanmayan miktarda hissesi olduğu da biliniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl