Binance’ten 5 “kuluçka” projesine yatırım

Binance'in yatırım kolu olan Binance Labs yaptığı açıklamayla 5 erken aşama projeye yatırım yaptığını duyurdu. Şirketin "Kuluçka programı"nın 5. sezonunda yatırım yaptığı şirketler yazılım, DeFi ve kripto altyapı sektörlerine yönelik faaliyet gösteriyorlar.

Yenilikçi ve erken aşama blok zinciri projelerine yatırım yapma hedefiyle oluşturulan “İnkübasyon” ya da bir başka deyişle “kuluçka” programı kapsamında Binance Labs, 5 şirkete yatırım yaptı.

5. sezonu başlayan kuluçka programına 900’den fazla şirket başvururken, bu rakamın sadece %2’lik bölümü kabul ediliyor.

Yatırım yapılan şirketler ve faaliyet gösterdikleri alanlar ise şu şekilde:

  • Bracket Labs: Basit bir ara yüzü bulunan ve zincir üstünde kaldıraçlı ürünler sunan bir proje olan Bracket Labs, oluşturduğu BracketX.fi platformu ile volatil dönemlerde kullanıcıların çift taraflı fiyat hareketlerinden hızlıca yararlanmalarını sağlıyor.
  • DappOS: Web3 uygulamalarının ulaşılabilirliğini ve kullanımını kolaylaştıran bir proje olarak kendisini tanımlıyor.
  • Kryptoskatt: Web3 yatırımlarını ve finansmanını geniş bir çözüm paketi ile kolaylaştırıyor. Paket, portföy yönetimi ve vergi raporlaması gibi özellikler de içeriyor. Platform ayrıca iki binden fazla DeFi protokolünü ve 100’den fazla borsa ile cüzdanı destekliyor.
  • Mind Network: Web3 alanında kullanıcı verilerini, akıllı kontratları ve yapay zeka programlarını korumayı hedefliyor. Merkeziyetsiz şekilde gizli verileri bir havuzda topluyor, yüksek performanslı şekilde şifreli bir koruma sağlıyor.
  • zkPass: Sıfır bilgi kanıtı teknolojisi tabanlı olan ve merkeziyetsiz şekilde kimlik doğrulama çözümü sunan bir şirket konumundaki zkPass, son teknoloji şifreleme güvenliğiyle Web3 uygulamalarında kimlik doğrulama sağlıyor.

6. sezon da geliyor

Binance ayrıca yaptığı açıklamayla kuluçka programının 6. sezonunun da yakında açıklanacağını duyurdu. Program için başvuru zamanı da Binance’in Twitter hesabı üzerinden duyurulacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl