Binance’ten 7 işlem çiftini listeden çıkarma kararı

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olarak kabul edilen Binance 16 Eylül günü itibariyle 7 işlem çiftini borsadan kaldıracağını açıkladı.

Binance borsası 7 işlem çiftini kaldıracağını açıkladı. ALICE/BIDR, AVAX/BIDR, DATA/ETH, GHST/ETH, MANA/BIDR, RARE/BNB, VOXEL/ETH işlem çiftleri 16 Eylül TSİ 06.00’dan itibaren borsada olmayacak.

Borsa tarafından yapılan açıklamada bahsi geçen kripto paraların diğer işlem çiftlerinde trade edilmeye devam edilebileceği kaydedildi.

BUSD ve USDT dışındaki sabit coin’ler de kaldırılmıştı

Hatırlanacağı üzere borsa geçtiğimiz hafta da çok ses getiren bir adım atmış ve platform üzerinde BUSD ve USDT dışındaki sabit coin’lerin işlem çiftlerini tamamen kaldırmıştı. Yapılan açıklamada, 29 Eylül tarihi itibariyle USDC, USDP ve TUSD sabit coin’lerinin BUSD’ye dönüştürüleceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından en büyük sabit coin olan USDT ile ikinci sıradaki USDC arasındaki piyasa değer farkı da 16 milyar dolara çıkmıştı.

Binance borsasının kendi sabit coin’i olan BUSD’nin toplam piyasa değeri ise yaklaşık 20 milyar dolar. BUSD, arkasında en çok nakit desteği bulunan sabit coin olarak da biliniyor. BUSD’ler, sabit coin ihraççısı şirket Paxful tarafından çıkarılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl