Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten bankacılık kuruluşu Barclays’in adımına yanıt

binance-bnb

Kripto para borsası Binance, dün önde gelen İngiliz bankacılık kuruluşu Barclays’in Binance’e kredi/banka kartıyla ödeme yapmayı durdurmasının ardından bir açıklama yayımladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Bazı iş ortaklarının yanlış anlaşıldığı görülen şeylere dayanarak Binance kullanıcılarına tek taraflı olarak hizmet vermeyi durdurduğunu öğrenmek hayal kırıklığı yaratıyor. Böyle bir örnekte bir iş ortağı, kullanıcılarına Binance Markets Limited’e yönelik bir FCA bildiriminden söz etti. Şirket, bu adımı, insanların parasını güvende tutmak için attığını belirtti. Kullanıcılarımızın parasının güvenliğini her zaman çok ciddiye aldık. Esasen, FCA’in bildirimi, Binance.com’daki kullanıcı para yatırma işlemleriyle ilgili değildi. Bu bildirim, İngiltere’de kurulmuş olan ve FCA tarafından regüle edilen Binance Markets Limited ile ilişkilidir. BML, ayrı bir tüzel kişiliktir ve Binance.com üzerinde herhangi bir ürün veya hizmet sunmaz. İş ortaklarımızın herhangi bir endişesi varsa memnuniyetle görüşmek isteriz. BML ile ilgili sorularınız için lütfen compliance@binance.uk adresine e-posta gönderin. Uyum konusunda yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve tüketicileri koruyan, yeniliği teşvik eden, sektörü ileriye taşıyan politikaları şekillendirmek için regülatörlerle iş birliği içinde çalışmaya kararlıyız.”

Ne olmuştu?

Barclays, bugün müşterilerine gönderdiği bildirimde Binance’e kredi/banka kartıyla ödeme yapmayı bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu açıklamıştı. Bankanın resmi Twitter hesabında da yer alan açıklamada, “Paranızı korumaya yardımcı olmaktan sorumluyuz. Bunu göz önüne alarak paranızı güvende tutmaya yardımcı olmak için Binance’e kredi/banka kartıyla yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurma kararı aldık. Binance ve genel olarak kripto varlıklara yatırım konusunda daha fazla bilgi için lütfen FCA web sitesini ziyaret edin. Bu kararın yol açabileceği aksaklıklar için özür dileriz.” denilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl