Binance’ten Forbes’a 200 milyon dolar yatırım

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance, New York Borsası'nda listelenmeye hazırlanan ünlü ekonomi dergisi Forbes'a tam 200 milyon dolar yatırım yaptı. Dergi gelen sıcak parayı dijital gelişimine harcayacak.

Özel amaçlı satın alım şirketi (SPAC) Magnum Opus Acquisition Limited ile birleşerek New York Borsası’nda listelenmeye hazırlanan Forbes, Binance borsasından 200 milyon dolar yatırım aldı. Borsada FRBS kısaltmasıyla işlem görecek olan şirket, Binance’ten gelen sıcak parayı dijital yayınların gelişimine harcayacak.

En büyük iki yatırımcıdan biri oldu

Aslında Forbes’a Ağustos ayında kurumsal firmalardan toplamda 400 milyon dolarlık yatırım taahhüdü verilmişti. İşte Binance de yaptığı bu yatırımla beraber, meblağın yarısını karşılamış oluyor. Borsa böylece Forbes’un en büyük iki yatırımcısından biri konumuna gelecek.

Binance’in iletişimden sorumlu yöneticisi Patrick Hillman ve Binance Labs’in başındaki isim olan Bill Chin, yatırımın ardından Forbes yönetim kuruluna dahil olacaklar. Yatırım işlemlerinin bu senenin ilk çeyreğinin sonu gelmeden tamamlanması bekleniyor.

“Yayılma için medya gerekli”

Yatırımla ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao Forbes gibi önemli bir medya organına destek vermekten mutlu olduklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Web3 ve blok zinciri teknolojileri ilerledikçe, ve kripto para piyasası da olgunlaştıkça, medya eğitim ve yayılma konusunda en önemli unsurlardan biri haline gelecek. Forbes’un dijital dönüşümüne destek verdiğimiz için mutluyuz.”

Davayı geri çekmişlerdi

Hatırlanacağı üzere 2020 yılının Kasım ayında Binance, Forbes’u karalama kampanyası başlatma iddiasıyla dava etmişti. Dergi, Binance’in AND’deki regülasyonları atlatmaya çalıştığını belirten haberler yapmıştı. Binance 2021 yılında da bu davayı geri çekmişti.

Ekonomi alanında yaptığı önemli yayınlarla bilinen Forbes’un “dünyanın en zengin listesi” çalışması da uzun yıllar gündemi belirliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl