Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten hisse senedi token’ları alım satımını durdurma kararı

Önde gelen kripto para borsası Binance, Nisan ayında listelemeye başladığı hisse senedi token'larının alım satımını sonlandırma kararı aldı.

binance

Kripto para borsası Binance, hisse senedi token’larının alım satımlarını durduruyor.

Binance’ten bugün yapılan açıklamada, hisse senedi token’larının alım satımının sona erdirildiği bildirildi. Mevcut hisse senedi token’larında pozisyonu olanların token’larını 14 Ekim 2021’den önce satmaları gerektiği belirtildi. Bu tarihe kadar satılmayan hisse senedi token’ları 15 Ekim’de kapatılacak. Alımlar ise duyurunun yayımlandığı dakika itibari ile kapatıldı. Binance’in 14 Ekim 2021 itibari artık hiçbir hisse senedi token’ını desteklemeyeceği ifade edildi. Platformda Apple, Coinbase, Microsoft, MicroStrategy ve Tesla token’ları yer alıyordu.

Binance’in bu kararı, Almanya’nın finansal piyasaları düzenleyen kurumu BaFin’in Nisan ayındaki uyarısının ardından geldi. BaFin, söz konusu uyarıda “BaFin, Binance Almanya’nın ülkede gerekli prospektüsleri sunmadan hisse token’ları sattığından şüphelenecek bilgilere sahiptir. Menkul kıymet yatırımları sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerektiğini unutmayınız” diyordu.

Binance, hisse senedi token’larını bu yılın Nisan ayında Alman finans hizmetleri şirketi CM-Equity ile iş birliğinde sunmaya başlamıştı. Bu token’lara Türkiye’den erişim ise yoktu.

Binance ayrıca, iş ortağı CM-Equity AG’nin Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre’de yaşayanlar için kendi hisse senedi token’ları alım satım platformunu kuruyor olduğunu, bu bölgedeki Binance kullanıcılarının devreye alındığında bu platformu kullanabileceğini, token’larını buraya aktarabileceğini ifade etti. Platformun 15 Ekim’den yaklaşık iki ila dört hafta içinde açılması hedefleni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl