Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, İngiltere’de Brian Brooks gibi bir hamlenin hazırlığında

Binance, son gelişmelerden sonra kararlılıkla regülasyonlara uyacağının işaretlerini vermeye devam ediyor. Borsanın şimdi de, özellikle en çok sıkıntı çektiği ülkelerden olan İngiltere'de, bu konuda önemli ve tecrübeli bir kişiyi şirketin başına getirmeyi plânladığı belirtildi.

Dünya çapında regülasyonlar konusunda birçok ülke tarafından soruşturulmaya başlanan Binance, regülasyonlar konusunda daha uyumlu bir politika izlemek için İngiltere’de de büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Borsanın, Birleşik Krallık bölgesi için, eski bir hükumet çalışanını ya da bir regülatörü bünyesine katmak üzere olduğu belirtildi.

CoinDesk‘in haberine göre borsa bu kişiyi Binance UK’in, yani Birleşik Krallık bölgesinin baş sorumlusu yapmak istiyor. Binance’in ABD kolu olan Binance US de, Nisan ayında ABD Para Denetleme Ofisi (OCC) başkanlığını bırakan Brian Brooks’u, şirket CEO’su yapmıştı. Binance US ayrıca, Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı’nda (DFPI) geçmişte komisyon üyeliği yapmış olan Manuel Alvarez’i de baş idari yönetici olarak görevlendirildi.

Dün yapılan açıklamada ise borsanın uyumluluktan sorumlu genel yöneticiliğine ise eToro’dan transfer edilen Jonathan Farnell getirilmişti. Farnell de birçok şirkette regülasyonlardan sorumlu yöneticilik yapmıştı. Hatta Linkedin profiline bakıldığında Farnell, 3 aydır bu konumda görülüyor. Borsanın iç prosedür sebebiyle resmi açıklamayı dün yaptığı belirtiliyor.

İngiltere’de üst üste darbeler gelmişti

Hatırlanacağı üzere geçen ay Birleşik Krallık düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in ülkede herhangi bir faaliyet yürütmesine izin verilmeyeceğini duyurmuştu. Bu hafta başında ise yine İngiltere’nin dev bankası Barclays, müşterilerinin, Binance’e ödeme yapmak için banka ve kredi kartlarını kullanmasını engellediğini açıklamıştı.

Bir başka İngiliz bankası olan Netwest de geçen hafta, kripto para borsalarına gönderilecek olan meblağda kısıtlamaya gittiğini belirtmişti.

CZ “Regülasyonlara karşı değiliz” dedi

Borsa kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao da, resmi web sitesinden yaptığı bir açıklama ile regülasyonlara karşı durmak gibi bir amaçları olmadığını belirterek, bunun hem borsalar hem de kullanıcılar açısından çok daha güvenli olduğunu belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl