Binance için “devlet fonlarından yatırım almayı düşünüyor” iddiası

Son dönemde ciddi regülasyon baskısı altında kalan ancak bu konuda sonuna kadar uyumluluk mesajları veren Binance için "Devlet fonlarından yatırım ve koruma almayı düşünüyor" iddiası ortaya atıldı. Konuyla ilgili öne çıkan ilk devlet ise Singapur.

binance borsası telefon uygulaması

Şirket kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun “Zamanımın yüzde 80’ini regülasyonları düşünerek geçiriyorum” dediği Binance, bu konuda ciddi adımlar atmak için “sırtını devlete yaslama” politikasına geçebilir.

Çin medyasından Wu Blockchain’in iddiasına göre; dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, 200 milyar dolar değerleme ile devlet fonlarından yatırım ve aynı zamanda koruma almayı göz önünde bulundurmaya başladı. Haberde ilk tercihin ise, kripto paralar konusunda regülasyonlarını diğer birçok ülkeye göre oturtmuş olan Singapur olduğu belirtildi.

Regülasyonlarda kolaylık sağlayacak yatırımcı istiyor

Binance’in sahiplerinin CEO Zhao (%92) ve Yi He (%8) olduğu belirtilen haberde CZ’nin, borsanın dış yatırıma ihtiyacı olmadığını düşündüğü ve bu nedenle Sequoia Capital’in yatırımını reddettiği aktarılırken, aynı zamanda başarılı CEO’nun, kendilerini regülatörlerle bir araya getirebilecek ve borsaya çalışma lisansı çıkarılmasını kolaylaştırabilecek yatırım firmalarına ilgi duyduğu yazıldı.

Singapur devletinde yeni hedef Binance Global mi?

Hatırlanacağı üzere Singapur devletine ait olan ve 310 milyar dolar değerde varlıkları bulunan Temasek’in yan kuruluşu Vertex Ventures, Binance Singapur’a yatırım yapmıştı. Şirketin hedefinde şimdi de Binance’in küresel şirketi Binance Global olduğu iddia ediliyor.

Binance Singapur’un başkanı açıklandı

Bilindiği üzere Binance bugün yaptığı açıklamada da, Abu Dabi’nin Küresel Piyasalar Merkezi eski başkanı Richard Teng’in Binance Singapur’un başına geçtiğini açıklamıştı. Teng, 13 yıl Singapur Para Otoritesi’nde regülasyonlardan sorumlu yöneticilik yapmıştı.

Kendisi yerine de CEO arıyor

Borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun ayrıca kendisinin yerine de şirkete bir CEO aradığı ve bu kişinin regülasyonlar konusunda tecrübeli bir isim olmasını istediği biliniyor.

ABD CEO’su istifa etmişti

Binance’te son dönemde yaşanan ciddi hareketlilik, şirketin en önem verdiği ülkelerden biri olan ABD’de de bir ayrılıkla sonuçlanmış ve Binance US CEO’su Brian Brooks, 3,5 aylık görev süresinin ardından, “fikir ayrılığı”nı gerekçe göstererek görevini bıraktığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl