Binance’ten Ronin Network açıklaması: İşlemler askıya alındı

Binance borsasından, dün 170 binden fazla ETH'nin çalındığı Ronin Network olayıyla ilgili açıklama geldi. Borsa resmi sitesinden yaptığı açıklamada, ağ köprüsünden gelen işlemlerin takip edilerek Axie Infinity ekibine destek olunacağı, bu yüzden de Ronin ağı üzerindeki işlemlerin askıya alındığı duyuruldu. Borsa ayrıca bu olayla ilgilenmesi için de ayrı bir ekip kurdu.

Dün yaşanan ve kripto para tarihinin en büyük hack olaylarından biri olan Axie Infinity saldırısıyla ilgili Binance borsasından da bir açıklama geldi. Borsa Ronin Network üzerindeki tüm fon yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu.

Binance’in, hacker’ın işlemlerini takip ederek Axie Infinity ekibine destek verdiği ve konuyla özel olarak ilgilenen bir ekip kurduğunu belirttiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ronin (RON) ağında meydana gelenhack olayının ardından Binance araştırma ekibi olarak,saldırganı tespit etmek amacıyla ağ köprüsüyle ilgili işlemleri takip ederek Axie Infinity ekibini destekliyoruz. Bunun sonucu olarak, 29 Mart itibariyle Ronin (RON) ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınmıştır. Hacker’ın kullanma ihtimali olan muhtemel adresler engellenmiş ve Axie Infinity’ye destek için de konuyla ilgilenen ayrı bir ekip kurulmuştur.

Bu önlemlere ek olarak ayrıca, Ethereum ağında Wrapped Ether (WETH) çekimlerini ve WETH’den ETH’ye dönüştürme işlemlerini de durdurduk. Bunun olayla ilgisi bulunmayan bazı kullanıcılarımızı etkileyeceğini biliyoruz ancak, sorunu çözmek için Axie Infinity ekibiyle birlikte çalışırken sizlerin de anlayışınıza sığınıyoruz. Ağın yeniden istikrara kavuştuğunu düşündüğümüzde, askıya aldığımız ve durdurduğumuz bu işlemleri yeniden başlatacağız.

Yeni bir gelişme olduğunda sizleri açıklamalarla bilgilendireceğiz. Sebep olduğumuz rahatsızlık için özür diler, sabrınız için teşekkür ederiz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl