Binance’ten WazirX duyurusu: Transferleri durduruyoruz

Geçtiğimiz günlerde Hindistan'ın Ekonomik Suçlar Yönetimi'nin varlıklarını dondurduğu WazirX borsasının operasyonlarını yapan Zanmai Labs şirketiyle ilgili endişeler, ülkedeki kripto para yatırımcıları arasında paniğe sebep olurken, Binance'ten de açıklama geldi. Borsa, WazirX ile olan zincir dışı transferlerin Perşembe gününden itibaren yapılamayacağını belirtti.

Hindistan’da kara parayı aklama yasası çerçevesinde Binance’in Hindistan kolu olan WazirX borsasının operasyonlarını yapan Zanmai Labs şirketinin fonlarının dondurulması, ülkedeki kripto para yatırımcıları arasında panik yaratırken, konuyla dolaylı yoldan bağlantısı olan Binance borsasından da açıklama geldi.

“Zincir dışı transferler desteklenmeyecek”

2019’da WazirX borsasını satılan alan Binance’ten yapılan açıklamada iki borsa arasındaki zincir dışı transfer desteğinin Perşembe gününden itibaren sağlanmayacağı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Zanmai Lab şirketine uygulanan son regülasyon adımlarının ardından, birçok kullanıcının, WazirX’teki fonların Binance tarafından kontrol edildiğini düşündüklerine yönelik mesajlar dikkatimizi çekmiştir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Kullanıcılarımız için netlik ve koruma oluşturmak adına, WazirX ile Binance arasındaki zincir dışı transferleri 11 Ağustos UTC zaman dilimiyle 03.00’dan itibaren kaldırıyoruz. Kullanıcılar, fonlarını standart prosedürler ile yatırıp çekmeye devam edebileceklerdir.”

CZ “Satın almadık” dedi, WazirX reddetti

Öte yandan konuyla ilgili olarak Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da açıklamalarda bulundu. Cuma günü konu hakkında Twitter’dan detaylı bilgi paylaşımı yapan CZ, “Binance 21 Kasım 2019’da WazirX’i satın aldığını belirten bir paylaşım yaptı ama satın alım işlemleri hiçbir zaman tamamlanmamıştı” demişti.

CZ ayrıca kullanıcılara “WazirX’teki kripto paralarınızı Binance’e gönderebilirsiniz” önerisinde bulundu.

Ancak WazirX’ten ise Zhao’ya anında karşılık gelmiş ve borsanın kurucu ortaklarından olan Nischal Shetty, “Alım süreci sorunsuz tamamlandı” demişti. Shetty ayrıca, Binance’in WazirX’in domain adına da sahip olduğunu ve borsanın AWS server’larına olan erişimi nedeniyle de kripto para işlemlerinden edilen kârları da aldığını sözlerine eklemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl