Bir günde yüzde 60 düşen BNX’in ekibinden açıklama: Hiçbir token satmadık

Blok zinciri tabanlı oyun geliştiricisi şirket BinaryX’ten, dün yüzde 60'a yakın düşüş gören BNX token ile ilgili açıklama geldi. Proje ekibi yaptığı açıklamada, hiçbir şekilde likidite havuzunu bozmadığını ve satış yapmadığını belirterek çözüm olarak iki önemli DAO oylaması hazırladığını duyurdu.

BinaryX’in token’ı BNX’te dün görülen yüzde 60’lık düşüş konusunda proje ekibinden detaylı bir açıklama yapıldı. Ekip herhangi bir şekilde satış yapmadığını ve likidite havuzunu boşaltmadığını kaydetti.

Kullanıcılara denetleme ve kontrol için bir de adres linki veren şirket, konuyla ilgili uzun ve detaylı bir yol haritası da açıkladı.

BinaryX’ten yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Sevgili BinaryX topluluğu, bu bizim size mesajımız ve sözmüzdür. Hiçbir yere gitmiyoruz. Hiçbir token satmadık. Sorduğunuz sorulara hem cevaplarımız hem de bir plânımız var. Satış yaptığımız yönündeki tüm söylentiler asılsız ve yalandır. Likidite havuzundan hiçbir likidite çekilmemiştir. 1 yıl önce eklediğimiz varlıklar hala havuzdadır.

Kontrol etmek için likidite havuzumuza bu adresten bakabilirsiniz: 0xd34f9d1b649c7cd5efc355c1cb6b1a481234616d

Değerlendirmelerimize göre fiyat, kilidi açılacak olan yeni token’lar konusunda ortaya atılan spekülasyonlar yüzünden oluşan panik yüzünden düşüyor. Bu durum yatırımcılar açısından normaldir. Bu konuda en başından beri kamuya açık şekilde hareket ettik.

Mümkün olduğunca kısa sürede, bu duruma çözüm bulmak için çalışıyoruz.

Planımız ne?

Geri alım programımızı sizlere tanıtmak istiyoruz. BinaryX ekibi olarak kullanıcılarımıza verdiğimiz sözü tutmak adına, iki DAO oylaması yapacağız.

DAO oylaması 1 – Tüm BNX tutanlara açık olacak

Heroes açık artırmalarından elde edilen ve 6.5 milyon BUSD’ye kadar ulaşan BUSD gelirleriyle BNX token’ları geri alınacak ve token fiyatı istikrara kavuşturulmaya çalışılacaktır.

Geri alım planıyla ilgili de iki seçenek var. Bunlardan birincisi, ekibin, ikinci el piyasadaki şartlara göre BNX token alacak olmasıdır. Alımlar kademeli yapılacaktır. Alınan tüm token’lar da yakılacaktır.

Bu bahsedilen birinci seçeneğin avantajları arasında ise, önceki tekliflerimizde herhangi bir değişiklik yapılmayacak olması ve geri alım sürecinin çok basit olacak olması vardır.

Geri alım planındaki ikinci seçenek ise, 6.5 milyon BUSD’nin 9 Aralık’tan sonra kilidi açılacak olan tüm BNX token’ları almak için kullanılacak olmasıdır. Alınan tüm token’lar yakılacak ve kullanıcılar bunun karşılığında BUSD alacaklardır.

İkinci seçeneğin avantajları ise, ilk olarak tabii ki token kilidi açmanın yaratacağı sorun kısa sürede çözülmüş olacaktır. Bu da fiyat dalgalanmasını durduracaktır. Bu durum ayrıca, BNX token’ları kilitli olan kullanıcıların, kilitlerini önceden açmalarını da sağlayacaktır.

İkinci seçenek, token’ı kilitli olan kullanıcıların yararına olacağı için, bu durum sadece DAO oylamasından sonra ve sadece BNX token kilitleri 9 Aralık’tan sonra açılacak kullanıcılar için geçerli olacaktır.

DAO oylaması 2 – 9 Aralık’tan sonra kilitleri açılacak olan tüm BNX token tutanalra açık olacaktır

Heroes açık artırmasından gelecek olan 6,5 milyon BUSD gelirleri, 9 Aralık’ta kilitleri açılacak olan BNX token’larının önden alınması için kullanılacaktır. Burada da alınan token’ların hepsi yakılacak ve ardından kullanıcılara BUSD verilecektir.

Hatırlatmamız gerekirse, burada sadece BNX token kilitleri 9 Aralık’tan sonra açılacak olan kişiler DAO oylamasına katılabileceklerdir.

Not: 9 Aralık’tan sonra BNX token kilitleri açılacak olan kişiler için yapılacak geri alımlar, oy verenler sadece, 1. DAO oylamasındaki 2. seçeneği seçerse ve/veya ikinci DAO oylamasında bu opsiyonun geçilmesi yönünde oy kullanırsa, gerçekleşecektir.

DAO oylaması ne zaman yapılacak?

İki DAO oylamasının tarihleri Twitetr hesabımızda önümüzdeki birkaç günde açıklanacaktır. Bizden haber bekleyin. Burada topluluktan geri alım süreciyle ilgili yapılacak tüm geri dönüşler için kapımız herkese açıktır.

Mantıklı öneriler, DAO oylamasındaki seçeneklerden birine eklenebilir.

Bu geri dönüşüm aşamasındaki diğer planlarımız nelerdir?

Birçoğunuz zaten bizim gelecek planlarımızla ilgili sorular soruyordu. Aralık ayı içinde bu konuda bazı planlarımızla ilgili açıklamalar yapmayı düşünüyorduk. Ancak yaşananlardan ötürü en kısa süre içinde sizlerle bu planları paylaşmayı uygun gördük.

IGO web sitesinin açılışı:

IGO platformumuz için web sayfasını yeni açtık. Ekibimiz, GameFi alanında projeler vaat ederek oyunların lansmanını aktif olarak desteklediğinden, bu sitenin açılışı son derece önemli bir durumdur. Site projeler arası köprü görevi görecek ve bizim daha çok yatırımcıya ulaşmamızı sağlayacaktır.

Siber Kuluçka Fonu:

IGO platformumuzla bağlantılı olarak, yeni blok zinciri oyunlarına destek olmak için bir fon başlatacağız.

CyberLand (Siberalan):

CyberLand için de heyecan verici bazı açıklamalarımız olacak. Şu anda bu bilgileri veremeyecek olsak da, kısa süre içerisinde gerekli olan açıklamalar yapılacaktır. Bu konudaki gerekli güncellemeler için sosyal medya kanallarımızı takip edin.

Bu bizim ilk rodeo’muz değil. Bu tür olaylar ve dipler daha önce de oldu.

Hatırlayacağınız üzere bu sene başı da, piyasa çok ciddi bir çöküş yaşamıştı. BNX fiyatı da bu çöküşten olumsuz etkilenmişti ve 15.8 dolara kadar düşmüştü. Takım olarak çözümleri ortaya koyup, durumu ciddiye alıp, gerekli iyileştirmeleri yapmıştık. Topluluğumuzu da çözüme kavuşturmak için bir DAO oylaması hazırlamıştık. Token’ımızın yeniden hayat dönmesi için bu çok önemliydi. Topluluğumuzun desteğiyle o günden bu yana hep güçlü şekilde hareket ettik.

Topluluğumuzun, oyuncuların ve token yatırımcılarının bizimle hareket edeceğine ve Web3’ün sonsuz fırsatlarını kullanarak son yaşanan olayları atlatacağına olan inancımız tamdır.

Bizi buralara kadar getiren herkese teşekkür ediyoruz. Yatırımcılara, ortaklara, ve token tutanlara teşekkür ediyoruz. Ama en çok da, bizi her geçen gün zorlayan ve daha ileri gitmemizi sağlayarak bizi en iyi blok zinciri oyunu üreticisi yapanlara da teşekkür ediyoruz.

Bir kere kazandık yine kazanabiliriz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl