Ethereum’un geleceği BingX’in Ethereum 2030 etkinliğinde konuşuldu

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan BingX, İstanbul’daki Devconnect haftası sırasında “Ethereum 2030: Yarının Yeniliklerini Ortaya Çıkarmak” adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. BingX’in yatırım kolu Bing Ventures iş birliğinde, 15 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen etkinlik, Türkiye ve dünyadan Ethereum meraklıları, girişimciler ve yatırımcıları ağırladı.

“Projeleri, Türk kullanıcılarıyla buluşturuyoruz”

Etkinliğin açılış konuşmasını BingX Türkiye Ülke Lideri Atilla Tataroğlu yaptı. Konuşmasının ardından Uzmancoin’e değerlendirmelerde bulunan Tataroğlu, “Diğer borsalardan farklı olarak bir teknoloji zirvesi yapmak istedik. Tüm projeler kendilerini tanıtıyorlar. Onları Türk kullanıcılarıyla buluşturuyoruz.” dedi. BingX’in Türkiye’deki çalışmalarından da bahseden Tataroğlu, “BingX, Türkiye’de kripto pazarlama anlayışını çok değiştiren bir borsa oldu. Reklam ve çekilişlerle ilerlemektense biz verimli partnerlere yatırım yapmayı tercih ettik.” ifadelerini kullandı. Tataroğlu son olarak, regülasyonlara değindi. BingX Ülke Lideri, “Regülasyonlar konusunda herhangi bir korku ya da şüphemiz hiçbir şekilde yok. BingX şu anda vergi cennetinde ya da adada kurulu bir borsa değil. Singapur’da kurulu, Singapur Maliye Bakanlığına tabi ve bütün lisanslara sahip bir borsa. Türkiye’de de lisans süreci başladığı gibi biz de denetimlere tabi olmayı çok istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Fotoğraf: @riskcapitaltr

Ethereum protokollerinin güvenliği konuşuldu

Açılış konuşması sonrası sahne alan blok zinciri güvenlik şirketi Blocksec’in CEO’su Yajin (Andy) Zhou, Ethereum protokollerinin güvenliğini sağlama üzerine bir sunum yaptı. Zhou, sunumunun ardından Uzmancoin’e verdiği özel röportajda, yeni kullanıma sundukları Phalcon ürününden bahsetti. Blocksec CEO’su, Phalcon ile saldırıları otomatik olarak engellemek için onları izleyerek proaktif bir yaklaşım benimsediklerini belirtti. Altcointurk CEO’su ve Kurucu Ortağı Volkan Korkmaz ise kripto ekosisteminde toplulukların rolüne değindi.

Kripto sektöründe medyanın etkisi ele alındı

Etkinlikte DeFi’ın geleceği ve Web3 güvenliği gibi konularda uzman panelistlerin katıldığı tartışmalar da gerçekleştirildi. Koin Bülteni’nin Kurucu Ortağı Fatih Taşdemir, kripto sektöründe medyanın etkisini, Gitcoin’den Azeem Khan ise Web3’te hibe programlarının önemini ele aldı. Etkinliğin son bölümünde ise sahneyi Aspecta’nın Kurucu Ortağı Jack He aldı. He, yapay zeka destekli kimlik ağları üzerine konuştu.

OneKey’den katılımcılara cüzdan hediyesi

Öte yandan açık kaynaklı bir donanım cüzdanı markası olan OneKey de etkinlikte standıyla yer aldı. Şirket, ürün ve hizmetlerini katılımcılara tanıtma fırsatı bulurken başlıca katılımcılara donanım cüzdanı hediye etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl