Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dogecoin uzaya çıktı: Elon Musk’a 50. yaş günü hediyesi

2021 yılında attığı kripto para tweet'leriyle birçok 'düşman' kazanmasının yanında hayran kitlesi de oluşan Elon Musk için uzaya Dogecoin gönderildi! ABD'li bir Dogecoin ve Musk hayranı, bu küçük projesinin, Musk'a 50. yaş gübü hediyesi olduğunu söyledi.

Büyük bir takipçi kitlesi olmayan Reid Williamson adlı bir Youtube yayıncısı, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk için uzaya bir Dogecoin gönderdi. İçini helyum gazıyla doldurduğu bir balona bir kutu bağlayan Williamson, kutunun içine takip etmek için bir GPS cihazı koydu. Kutunun üzerine ise bir kamera ile üzerinde Dogecoin yazan madeni bir para yerleştirdi.

Dogecoin 42 km’ye kadar çıktı

Helyum balonlarının atmosfer dışına çıkamadan patladıkları biliniyor. Dolayısıyla Williamson, balon patladıktan sonra kutunun dünya yüzeyine sert şekilde düşmemesi için bir de paraşüt hazırladı. Teksas’taki boş bir araziden balonu ve kutuyu gökyüzüne bırakan Williamson ve arkadaşları, yaklaşık 42 km’ye çıkan ve daha sonra düşen kutunun hareketlerini GPS cihazı sayesinde rahatça takip edebildiler.

Balon bir süre sonra patladı ve kutu da yine dünya yüzüyeine doğru düşmeye başladı. GPS cihazı sayesinde kutunun düştüğü yeri bulan ve kayıt cihazının da gökyüzündeki çekimlerini yaptığını gören Williamson, bu anları Youtube kanalında yayınladı.

Musk herhangi bir şey yazmadı

SpaceX CEO’sunun, bu ilginç ve eğlenceli doğum günü kutlamasına ise herhangi bir cevap vermemesi ya da teşekkür etmemesi ise dikkat çekti.

SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde uzaya gönderilecek olan bir uydunun ödemesini Dogecoin ile aldığını açıklamıştı. Söz konusu göreve de DOGE-1 adı verilmişti. TRON kurucusu Justin Sun da “Tron ve Bittorrent uyduları için SpaceX’e Dogecoin ile ödeme yapmak istiyorum” demişti. SpaceX ayrıca 2023 yılında Ay’a da bir uçuş düzenleyecek. Japon dolar milyarderi işadamı Yusaku Maezawa bu görevde bulunacak ilk insan olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl