Bir kripto para borsası daha Dubai’den lisans aldı

Dubai dünyanın kripto para merkezi olma yönünde önemli adımlar atmaya devam ederken Hong Kong'lu Q9 Capital şirketi de emirlik regülatöründen lisans almayı başardı.

Binance, Crypto.com, FTX ve Bybit gibi bilinen borsaların kripto para hizmetleri sağlayıcısı olmak için lisans aldıkları Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai bu anlamda ön plâna çıkmaya devam ediyor.

Son olarak ise Hong Kong merkezli Q9 Capital kripto para yatırım şirketi Dubai Sanal Varlık Regülasyon Otoritesi’nden (VARA) ön onay aldı. Ön onay alan şirketlerin ana lisansı almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Alınan bu ön onay sayesinde şirket birçok kripto para ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunabilecek. Ana lisansın alınmasından sonra hizmet sayısı artırılabilecek. Örnek olarak kurumsal firmalara ve akredite müşterilere bu hizmetler verilebilecek.

Q9’un aynı zamanda Dubai’de bölgeyi kapsayıcı bir merkez oluşturmak istediği de belirtildi.

Bilindiği üzere birkaç sene önce kripto para şirketlerinin olduğu ancak sert regülasyonlar sebebiyle birçok şirketin çıkış yaptığı Hong Kong da kripto paralara olan bakış açısını değiştirmeye başladı. Hong Kong’dan çıkış yapan birçok şirket Singapur’a geçmişti. Ancak Singapur’da da çok sert regülasyon kurallarının olduğunu ve buradaki birçok kripto para şirketinin de Dubai’ye göç ettiğini belirtmekte fayda var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl