Bir platform daha iflasın eşiğinde: Hodlnaut çekimleri durdurdu

Mayıs ayında başlayan Terra LUNA çöküşünün, kripto borç ve faiz verme platformlarını da olumsuz yönde tetiklemesinin etkileri hala geçmiş değil. Son olarak bu yönde hizmet sunan Hodlnaut platformu, piyasa koşullarını sebep göstererek çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

hack (3)

Kripto para borç ve faiz verme platformu Hodlnaut, likidite sorunlarından ötürü fon çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Kurtarma plânı ve yeniden yapılandırma geliyor

Şirket konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada piyasa koşullarını sebep gösterdi ve çekim işlemleri gibi token takasları ve yatırma işlemlerini de durdurduğunu belirtti:

“Likidite durumumuzu yeniden istikrarlı hale getirmek için, çekim işlemleri ve token takaslarını durdurmak bizim için bir zorunluluk olmuştur. Attığımız bu adımla beraber şu anda hukuk danışmanlarımızla birlikte daha yakından çalışma fırsatını bulduk. Bu sayede kullanıcılarımız için en iyi kurtarma plânını ve yeniden yapılandırma sistemini oluşturmayı hedefliyoruz”

Hodlnaut ayrıca Singapur Para Otoritesi ile yaptığı lisans başvurusunu da geri çekti.Bu başvurunun geri çekilmesi, platformda token takas işlemlerinin de yapılamayacağı anlamına geliyor.

Her şey Terra LUNA ile başlamıştı

Hatırlanacağı üzere kripto para piyasalarında Mayıs ayı başında start alan büyük fiyat düşüşlerini tetikleyen en büyük etken Terra LUNA sisteminin önemli bir unsuru olan UST’nin ABD dolarına olan dengesinin bozulmasıydı. Bu durum Terra LUNA sisteminin tamamen çökmesine ve daha sonra bu sisteme yatırım yapan birçok platformund a ya iflas etmesine ya da iflasın eşiğine gelmesine sebep olmuştu.

Celsius, Three Arrow Capital ve Voyager gibi bilinen platformlar da bugün Hodlnaut’ta olduğu gibi çekim işlemlerini durdurmuşlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl