Bir sabit coin de Shiba Inu’dan: SHI geliyor

Geçtğimiz aylarda metaverse'te arazi alım-satım projesini açıklayan Shiba Inu şimdi de bir sabit coin projesi duyurdu. Baş geliştirici Shytoshi Kusama "Shi" adındaki yeni coin'i Medium yazısında duyurdu.

Geçtiğimiz sene Eylül ayında müthiş bir yükseliş hareketi başlatan ve Ekim ayı sonuna kadar rekor kıran Shiba Inu’da bir sabit coin ve bir ödül token’u projesi açıklandı.

“2022’de hazır olacak”

Baş geliştirici Kusama’nın Medium sayfasından verdiği bilgiye göre yeni sabit coin, piyasa dalgalanmalarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanacak:

“Diğer sabit tokenlerin çöküşünü ve milyarlarca doların piyasadan tamamen silinmesini izledikten sonra Shi adlı bu sabit coin için de endişelerin olacacağını saklamaya gerek yok. Shi’yi, merkeziyetsiz olan ağımızda çalışan bağımsız bazı geliştiriciler ortaya koydu. Geliştiriciler, diğer sabit coin’lerde yer alan sorunları engelleyecek bir kripto para versiyonu yarattılar ve bize sundular. Ödemelerin piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden yapılacağı bir denge ve karşı denge sistemi söz konusu… Shi’nin büyük bir sorun yaşamadan 2022 yılında hazır olmasını bekliyoruz”

Ödül token’ı TREAT

Kusama ayrıca TREAT adındaki yeni ödül token’ının da Shiba ekosistemine girdiğini açıkladı. BONE, Shibarium’daki validatörler için ödül token’ı olmaya devam ederken, TREAT ise ekosistemdeki herkes için vârolan bir ödül token’ı konumunda olacak. Kusama TREAT ile ilgili ayrıca ödül konusunda “TREAT Metaverse ve Shiba Collectible Kart Oyunu’nun blok zinciri versiyonu için ve Shi’ye denge sağlamaya yardımcı alacağı için için ödüller kazandıracak” dedi.

Shibarium’da henüz tarih belli değil

Kusama Shiba Inu’nun 2. katman ağ projesi olan Shibarium hakkında da, çalışmaların devam ettiğini ancak başlangıç günü için henüz bir tarih belirlenmediğini söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl