Biri hariç tüm hisselerini satan Burry: Hayır dip henüz gelmedi

2008'deki emlak krizini tahmin ederek büyük bir servet sahibi olan ve son yıllarda kripto paralar hakkında da birçok yorumda bulunan ünlü hedge fon yatırımcısı Michael Burrry, bir kez daha piyasalarda henüz dibin gelmediğini belirtti.

Ünlü yatırımcı Michael Burrry, geçtiğimiz ay biri hariç tüm hisselerini satıp nakde dönmesinin ardından bir kez daha düşüş beklediğini belirtti. Burry, Twitter hesabından piyasaları yorumladı ve “Hayır henüz dibe gelmedik. Başarısız olan projelere bakın ve dibi öyle arayın. 2 tane SPAC ETF’inin başarısız olması hiçbir şey demek değildir” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Burry, bu tür kriz zamanlarındaki tahminleri dolayısıyla dünyada ünlenen bir analist ve yaptığı yorumlar milyonlarca kişi tarafından tahmin ediliyor. Burry, son dönemde ciddi bir düşüş senaryosu beklentisiyle de önplâna çıkıyordu. Burry, sadece tek bir hisse dışında tüm varlıklarını satıp nakde dönmesiyle değil, son zamanlarda Twitter’da sürekli çöküş olacağından bahsetmesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Burry’nin sattığı şirket hisseleri arasında Apple, Warner Bros, Meta ve Google’ın çatı şirketi olan Alphabet de bulunuyordu.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşı sebepli ortaya çıkan enerji krizi ve bu kış aylarının Avrupa için çok zor geçeceği beklentisi birçok yatırımcının ciddi bir piyasa düşüşü ve kriz beklentisi içine girmesine neden oluyor.

Michael Burry geçen sene Cathie Wood’un ARK Invest şirketi için de “short” pozisyon açmış ve Wood tarafından “Burry’nin inovasyon evrenindeki patlayıcı gücün ve yatırım fırsatlarının temellerini anladığını düşünmüyorum” yorumuyla tepki görmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl