İngiltere’de kripto para borsaları, FCA başvurularından vazgeçmeye başladı

Birleşik Krallık'ta Finansal Davranış Otoritesi'ne (FCA) kayıt olmak için başvuran kripto para firmalarının sayısı gittikçe azalıyor. Bunun sebebi olarak ise ülkede her geçen gün artan regülasyon seviyeleri gösteriliyor.

fca

Reuters’in haberine göre; Birleşik Krallık’ta FCA’ya kayıt olmaktan vazgeçen kripto para firmalarının sayısı bir aydan az bir sürede 4’te bir oranında arttı. Haziran başında 51 olan şirket sayısı, ay sonu gelmeden 64’e çıktı.

Binance haberinden sonra başladı

Haberin ise, dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance’in, FCA tarafından ülkede regüle edilmiş de olsa, faaliyetlerini durdurmasını istemesinden sonra ortaya çıkması da dikkat çekiyor. FCA’nın bir sözcüsüne göre ise Binance de kuruma kayıt yapmak için hazırladığı başvurusunu Mayıs ayında geri çekmişti.

Bilindiği üzere Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren kripto para şirketlerinin, terörizmin finansmanı ve kara para aklamanın önüne geçilmesi için gereken standartları karşılayıp karşılamadıklarının belirlenmesi için FCA’ya kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kaydın son tarihi ise 31 Mart 2022.

İlk terk eden Bybit olmuştu

Kaydı ise şu ana kadar sorunsuz tamamlayan sadece 6 şirket olduğu, bunlardan sonuncusunun ise işlemleri geçen hafta biten Mode Global olduğu belirtildi. Birleşik Krallık’ta, kripto para borsalarına karşı yapılan operasyon birkaç ay önce başlamış ve ilk olarak da türev borsası devlerinden Bybit, ülkeden çekildiğini açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl