Birleşik Krallık, DeFi’a el atıyor: Kişi ve kurumlardan bilgi talebi

Kripto paralar konusunda sert regülasyon kurallarının olduğu yargı bölgelerinden biri olan Birleşik Krallık şimdi de merkeziyetsiz finans konusuna el atmak üzere... Hükumet, merkeziyetsiz finans üzerinde kredi olarak verilen veya faiz için stake edilen kripto paraların vergilendirilmesi konusunda bir çalışma başlattı ve sektörün görüşlerini talep etti.

Son dönemde uyguladığı sert kripto para regülasyonlarıyla bilinen Birleşik Krallık şimdi de, merkeziyetsiz finans üzerinde kullanılan kripto paraların vergilendirilmesi üzerine bir çalışma başlattı. Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi, konuyla ilgili olarak bugünden başlayacak şekilde 8 hafta sürecek bir anket düzenledi.

Birleşik Krallık’ın resmi devlet sitesinden yapılan açıklamada yatırımcılar, profesyoneller, firmalar ve finansal hizmet ile teknoloji konusunda iş yapan şirketlere çağrıda bulunuldu ve bu konuda görüş bildirmeleri istendi.

Süre dolduktan sonra detaylı rapor

Kişi ve kurumların görüş bildirmeleri için 8 haftalık zamanları bulunuyor. Bugünden 31 Ağustos tarihine kadar, verilen e-posta adresine görüşler sunulabilecek. Ayrıca talep edilmesi halinde, kurumsal olarak toplantılar da düzenlenebilecek. 31 Ağustos gününün ardından ise Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi, konuyla ilgili aldığı yanıtların bir özetini yayımlayacak ve daha sonraki adımlar konusunda da bilgi verecek.

Sektöre sorular: Staking ve borç verme konusunda bilgi verin

Resmi siteden, finansal kişi ve kurumlardan, merkeziyetsiz finans konusunda bilgi talep edilmesi dikkat çekerken, soruların soruların bazıları da şu şekildeydi:

  • Birleşik Krallık’ta bildiğiniz kaç tane stake ve kredi verme platformu var?
  • Birleşik Krallık’ta ikametgahı bulunan yaklaşık kaç kişi DeFi stake ve kredi işlemlerini kullanıyor ve bu alana ne kadar yatırıyor?
  • Birleşik Krallık ikametgahı olmayan kaç kişi, merkezi burada olan platformları kullanıyor?
  • Bireyler ne kadar sıklıkla bu alanda işlem yapıyor ve bir işlemin süresi yaklaşık ne kadar?
  • Birleşik Krallık vatandaşları, bu ülke dışında genelde hangi ülkelerde bulunan DeFi platformlarını tercih ediyor?
  • Şu anda geleneksel finans sektöründeki vergilendirmelerin merkeziyetsiz finansa uygulanması durumunda, Birleşik Krallık bu tür platformlar için daha az çekici bir yere mi dönüşür?
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl