Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Birleşmiş Milletler, Suriye’ye yardım göndermek için Ethereum’u kullandı

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, Ethereum Blockchain’ini kripto para birimlerine dayalı kuponları Suriye’deki mültecilere aktarmak için kullanıyor.

Ethereum’un kurucularından olan Gavin Wood’un liderliğindeki Parity Technologies tarafından yaratılan platform, kripto kuponları, toplam 10 bin kişiye aktarabildi.

Wood, “Mültecilere aktarılan paralar özellikle yiyecek satın almak için kullanılıyordu. Bu projenin başarısıya ulaşmasıyla şimdi bir başka hedef koyuldu. Dünya Gıda Programı (WFP), projeyi 2018 yılının sonuna kadar Ürdün’de 100 bin kişiyi kapsayacak şekilde daha da genişletmeyi hedefliyor.” dedi.

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM), afetlerin zarar verdiği ülkelere yapılacak yardımların daha hızlı gerçekleştirilebilmesine yardımcı olabilecek Blockchain teknolojisini kullanan projeler üzerinde çalışıyor.

Blockchain teknolojisinin kullanım alanı genişliyor

Birleşmiş Milletler tarafından planlanan projeler, Blockchain teknolojisinin tüm dünyayı gerçekten etkileme ve işlem akısını daha etkin, daha verimli kılma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Oracle tarafından hazırlanan bir rapor, çeşitli endüstrilerin yenilikçi Blockchain teknolojisinden kesinlikle etkileneceğini ortaya koyuyor. Blockchain teknolojisi tarafından olumlu şekilde etkilenmesi beklenen endüstrilerin bazıları sağlık sektörü, enerji sektörü ve en önemlisi hükümetler olacak. Hükümetlerle ilgili olarak para işlemlerinin akışı aynı anda daha verimli ve daha güvenli hale getirilebilir. Bu da maliyede tutarsızlığın varlığını azaltabilir.

Blockchain teknolojisi, birçok kurum ve işletme tarafından yoğun olarak düşünülmeye devam ederse, Blockchain teknolojisi kullanan daha fazla sanayi ve sektör ortaya çıkabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Fatih Altun Cevapla

    Bu tarz haberler Ethereum’un fiyatını yükselmesine sebep olabilirmi bilmiyorum ama kulanım alanının genişlemesi ve bunun üzerine devamlı arge yapılması güzel şeylerin olacağının habercisi bence. Sizin fikriniz nedir?