Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bit Digital, Çin’den ABD’ye 14500 Bitcoin madencilik cihazı taşıdı

Çin yasaklarından ötürü Kuzey Amerika bölgesine geçiş yapmak zorunda kalan madencilik şirketlerinden Bit Digital, konuyla ilgili bir rapor yayımladı. Şirketin Bitcoin üretiminin ilk çeyreğe oranla ikinci çeyrekte yarı yarıya düştüğü görülürken, eski madencilik cihazlarının satışından da 5.4 milyon dolar gelir elde edildiği öğrenildi. Şirket bu gelirle yeni teknoloji cihaz satın alımına da başladı.

ABD merkezli ve Nasdaq’ta listelenen bir Bitcoin madencilik şirketi olan Bit Digital, bu yılın ikinci çeyreği için Çin’den ABD’ye geçişle ilgili olarak bir rapor yayımladı. Şirket, 30 Haziran tarihi itibariyle, hash rate kapasitesi bakımından madencilik filosunun yüzde 70.8’lik kısmının, bazılarının kurulduğunu, bir bölümünün hala geçiş halinde olduğunu, bir kısmının ise kurulmak üzere olduğunu açıkladı.

Bit Digital, Çin’deki madencilik yasaklarından ötürü 21 Haziran itibariyle buradaki faaliyetlerini durdurmuş ve Kuzey Amerika’ya olan göç programını hızlandırmıştı. Şirketin, 3. çeyrek itibariyle tüm geçişini tamamlaması bekleniyor.

Eski teknoloji cihaz satışından 5.4 milyon dolar elde edildi

Bit Digital, 30 Haziran günü itibariyle 32 bin 500 cihaza sahip ve toplam hash rate ise, filo taşımasından ötürü 0.34 EH/s azalmış olan 1.92 EH/s. İlk çeyrekte şirketin 41 bin madencilik cihazı bulunuyordu. Şirket, eski cihazların satışından elde ettiği yaklaşık 5.4 milyon dolar ile yeni cihazlar almayı plânlıyor. Öte yandan şirket bu alımların bir bölümüne de başladı. İkinci çeyrekte, spot piyasadan yaklaşık 3500 cihaz satın alınırken çeyrek sonuna kadar burakamın artırılması bekleniyor.

Çıkarılan Bitcoin sayısı da azaldı

Hem geçiş süreci hem Kuzey Amerika’ya ulaşan makinelerin kurulum için bekliyor olmasından ötürü, ilk çeyrekte 1.013,4 adet Bitcoin üreten Bit Digital ikinci çeyrekte ise 562,9 adet Bitcoin çıkardı.

Madencilik şirketi, ikinci çeyrek boyunca ABD’ye 14 bin 500 cihaz gönderirken, 60 MW’lık ek güç kapasitesi için de, Kuzey Amerika bölgesinde de iki ‘hosting’ anlaşması imzaladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl