Bitboy’un dava ettiği Atozy’ye Cobie’den 100 bin USDC yardım!

Geçtiğimiz hafta kripto paralar konusunda Youtube yayıncılarının aldığı reklamları açıkça ortaya koyan "Bitboy Crypto" kanalının sahibi Ben Armstrong, kendisine "dolandırıcı" diyen Atozy adındaki bir başka Youtuber'ı dava etti. Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı bir başka ünlü Cobie ise Atozy'ye destek çıktı ve 100 bin USDC gönderdi.

Kripto paralar hakkında yayın yapanların para karşılığı reklam almaları her zaman bilinen bir durum olsa da, 2021 boğa sezonuyla birlikte bu reklam kampanyaları adeta tavan yapmıştı. Bu yayınlardan en bilinenleri ise “Bitboy Crypto” olarak bilinen ve Youtube’da bir mlyondan fazla takipçisi bulunan Ben Armstronh tarafından yapılıyordu.

Geçen hafta “Pişmanım” demişti

Ben Armstrong geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda adeta günah çıkarmış ve gemişte para akrşılığı yaptığı token reklamlarından ötürü birçok kişinin para kaybetmiş oalbileceğini belirtmişti. Kendisinin de ciddi meblağlar kaybettiğini belirten Armstrong, bir reklamdan gelen parayı ise tamamen kayıp yaşayanlara gönderdiğini söylemişti.

100 bin USDC gönderdi

Youtube’da yine 1 milyondan afzla takipçisi olan Atozy isimli bir yayıncı da Bitboy Crypto kanalını 2021 yılındaki bir yayınında dolandırıcılıkla suçlamıştı. Bu açıklamaların ardından Ben Armstrong, Atozy’yi bugün dava etti. İşte Cobie olarak bilinen kripto para endüstrisinin yakından tanıdığı karakterlerden olan trader, bu davada Atozy’ye destek çıktı ve ona 100 bin USDC gönderdi. USDC’ler FTX borsası aracılığıyla gönderildiler. Atozy de yardımı doğruladı.

Atozy bugün attığı bir tweet’te kendisine açılan davadan ötürü yardım talep etmiş ve takipçilerinden destek istemişti.

Ben Armstrong ise Atozy’nin tweet’lerinin ardından “İnsanlar hakkında açıkça yalan söyleyip suçlamalarda bulunamazsınız. Bunu yaparsanız sonuçlarına katlanırsınız. 2 doğru ve bir yalan söyleyip, o bir yalan hiç söylenmemiş gibi yapamazsınız.” dedi.

Coine daha önce de lösemi hastası olan bir çocuk için kampanya yapmış ve 800 bin dolarlık yardım toplanmasını sağlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl