BitClub Network dolandırıcıları yakalandı

ABD Adalet Bakanlığı, yatırımcılardan 722 milyon dolar para topladığı iddia edilen BitClub Network ile ilişkili üç adamın tutuklandığını duyurdu.

3780 1

ABD Adalet Bakanlığı, yetkili makamların sahte Bitcoin madencilik kazançlarıyla cezbedilen yatırımcılardan 722 milyon dolar topladığı iddia edilen bir dolandırıcılık vakasıyla ilişkili 3 adamı tutukladığını açıkladı.

Söz konusu ponzi şemasının Türkiye’de de bir dönem çeşitli biçimlerde faaliyetleri bulunan BitClub Network olduğu belirtildi.

Basın açıklamasına göre, tutuklanan üç isim Matthew Brent Goettsche (37), Jobadiah Sinclair Weeks (38) ve Joseph Frank Abel (49).
Kolorado, Florida ve Kaliforniya olmak üzere üç ayrı şehirde yakalanan bu isimler, elektronik dolandırıcılık yapmak için kumpas ile kayıt dışı menkul kıymet satmak gibi suçlarla suçlanıyor.

Basın açıklamasında, Goettsche’nin potansiyel BitClub Network yatırımcılarından “aptal” ve “koyun” olarak bahsettiği, hatta “tüm bu modeli aptalların üzerine kurduğunu söylediği yer aldı.

Bu kişilerin 2014 yılının Nisan ayından bu yana BitClub Network’ü işlettikleri kaydediliyor.

Jobadiah Sinclair Weeks

Bakanlık yetkilileri ayrıca kayıplara karışan iki suçlunun daha arandığını aktardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun

1 comment

  1. Hidden Men Cevapla

    Türkiye Ayağında Engin adında bir arkadaş bulunmakta sağ olsun bizlere 10 bin USD yatırım yaptırdı ama karşılığını alamadık ne yapacağımızı bilmiyoruz